UWAGA!

Narkotyki, papierosy i paliwo

Podczas minionego weekendu elbląscy celnicy zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w  swoim samochodzie miał ukryte narkotyki, innego, który wiózł paliwo, a także małżeństwo, które przewoziło papierosy pochodzące z przemytu.

W piątek (7 września) na drodze krajowej 22 celnicy z grupy mobilnej w Elblągu zatrzymali samochód, którego kierowcą był 28 - letni mężczyzna. Podczas kontroli celnicy znaleźli przy kierowcy narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Podczas dalszej rewizji znajdującego się w pojeździe bagażu funkcjonariusze natrafili na puste woreczki po marihuanie, kilka kawałków papierosów z dodatkiem konopi oraz zawiniętą w folię aluminiową amfetaminę. Celnicy znaleźli także specjalny młynek do rozdrabniania marihuany. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol Służby Celnej i przewieziony na posterunek Policji w Elblągu.
       Z kolei wieczorem celnicy zatrzymali pojazd, w którym przewożone było paliwo – 400 litrów oleju napędowego. Kierowca samochodu odpowie za to przed sądem.
       W niedzielny (9 września) poranek zatrzymano samochód, którym podróżowało małżeństwo z dwójką dzieci. Podczas dokładnego przeszukania samochodu mobilni ujawnili prawie 600 paczek papierosów. Co ciekawe, w trakcie dokonywania przeszukania, a następnie wydobywania papierosów z pojazdu, mężczyzna dokładnie wyjaśniał swoim dzieciom, co robią celnicy i dlaczego…
      
Anna Hatała-Wanat, Izba Celna w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama