UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Następny areszt za znęcanie się nad żoną

Elbląg, Następny areszt za znęcanie się nad żoną
fot. (arch. portEl.pl)

Pięć lat pozbawienia wolności - taka kara może spotkać 49-letniego Mirosława Ś., który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją byłą żoną. Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Sprawca został zatrzymany w poniedziałek przez elbląskich funkcjonariuszy po kolejnej domowej awanturze. 49-letni Mirosław Ś. - mieszkaniec Elbląga od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją byłą żoną. Będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których używał słów wulgarnych i obraźliwych. Groził uszkodzeniem mienia i pobiciem. Zdarzało się też, że groził pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż lub siekierę. Dodatkowo dusił pokrzywdzoną, szarpał i bił, co kilkukrotnie kończyło się złamaniami. Po wnikliwej analizie materiałów dowodowych Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za znęcanie Mirosławowi Ś. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
       Policja przypomina, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i może dotyczyć każdego. Najczęściej kwalifikowana jest jako przestępstwo z art. 207 k.k., polegające na znęcaniu się fizycznym lub psychicznym nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny. Przestępstwo to jest ścigane z urzędu.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama