UWAGA!

Niemowlę pod opieką pijanej matki

Elbląg, Niemowlę pod opieką pijanej matki
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu braniewskiego, gdzie według zgłoszenia pijana matka miała ,,opiekować’’ się dzieckiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-latka miała 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilka minut po godz. 20 oficer dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przebywa małe dziecko pod opieką nietrzeźwej matki. Pod wskazany adres natychmiast skierowano policyjny patrol. W mieszkaniu zastano 30-latkę oraz jej 7-miesięcznego synka. Od kobiety czuć było alkohol. 30-latka w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że spożywała alkohol. Chwilę później dobrowolnie poddała się badaniu trzeźwości – wynik był jednoznaczny. Kobieta mając 1,6 promila sprawowała ,,opiekę’’ nad swoim synkiem. O zaistniałej sytuacji policjanci poinformowali pracowników socjalnych, którzy przyjechali na miejsce. Co więcej, funkcjonariusze ustalili także, że rodzina objęta jest nadzorem kuratora, a w sądzie toczy się postępowanie o pozbawienie matki praw rodzicielskich. Mając na uwadze dobro dziecka pracownicy socjalni wspólnie z policjantami podjęli decyzję o odebraniu chłopca. Do czasu postanowienia o jego dalszym losie przez sąd rodzinny, opiekę nad nim będzie sprawowała rodzina zastępcza.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I bardzo dobrze, niech babki nauczą sie że dziecko to odpowiedzialność i dopóki nie skończy 15 lat nie wolno im pić alkoholu !!!!!
 • Trzeba sprawdzić czy nie było wykorzystywane seksualnie, w tych czasach to wszystko możliwe
 • Gdzie był OJCIEC?!
 • chyba dopóki nie skończy 18 lat chciałeś/chciałaś powiedzieć
 • dla mnie takie postępowanie to zwykła PATOLOGIA dziewczyna spożyła sobie alkohol i ktoś zwyczajnie po chamsku ją podpieprzył i na tej podstawie chcą ją pozbawiać ją praw rodzicielskich? przecież dziecko nie było bite ani zaniedbane każdemu może się zdarzyć chwila słabości i za to zabierać dziecko matce i dorabiać rodziny zastępcze? pracownicy socjalni powinni częściej do tej pani ruszyć tyłek zza biurka czy sytuacja się powtarza i tyle! ale po co lepiej uderzyć z grubej rury i cześć!
 • tego konfidenta bym zaj. .al
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  dsfrjh(2014-09-17)
 • cóż państwowe dziecko to państwowe dziecko, ktoś zabrał własność państwa nie rozumiem ubolewań
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  socrealia123(2014-09-17)
 • dziecko baranie nie jest rzeczą a więc też nie może być niczyją własnością. to oczywiście tylko taka propaganda dla ludzi i dla pokazania kto tu rządzi. zawsze były donosy sąsiada i to się nie zmieni. korzysta urzędnik bo za obecność w pracy ma zapłacone a ludzie między sobą pogadają i zapomną. boże jak mi żal tej dziewczynki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  AnitamamaSandry(2014-09-20)
 • księżniczka z ops nie musi iść do śmierdzących pijaków najwyrazniej bo to patologia a tak przynajmniej napisze projekt złoży gdzie trzeba szef pochwali UE wypłaci za to, że pomogła, sąd przyklepie tak to niestety wygląda. niedługo do ops trzeba będzie założyć futro. A gdzie jest w tym wszystkim dziecko? odnoszę wrażenie, że to najmniej istotne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AnitamamaSandry(2014-09-20)
 • chyba niektórzy zabierając głos na forum nie zdają sobie sprawy, jak bardzo dziecko potrzebuje swojej matki w momencie gdy taka pani z opieki mówi mu, że do mamy nie wróci, po czym lodówka taka wraca do domu jakby nic się nie stało jakby minutę temu nie odebrała małemu dziecku wszystkiego co kochało i przytula swoje maleństwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AnitamamaSandry(2014-09-20)
 • Mam alkomat, kiedy wypiję szklankę piwa, po chwili mam 0.35 promila. Więc, co? jestem pijany? można mi zabrać dziecko? Jak zmusić policję, by poczekała pół godziny i uwierzyła mnie a nie jakiejś nawiedzonej, lub podpuszczonej działaczce? Boże! daj rozsądek tym dorosłym ludziom, by nie niszczyli losu dzieci na wszelki wypadek.
Reklama