UWAGA!

O 50 km/h za dużo

 
Elbląg, O 50 km/h za dużo
fot. policja

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował volkswagenem drugi audi. W jednym przypadku kierujący nie miał uprawnień i jechał pomimo sądowego zakazu. W drugim funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Obydwaj zostali ukarani mandatami.

Wczoraj (19 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość w podelbląskim Żurawcu. Pierwszym z mężczyzn zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości był 24-letni kierujący volkswagenem. Jechał z prędkością 101 km/h. W punkcie kontrolnym nie powinno się przekraczać 50 km/h. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i odpowie za to przed sądem. Drugi kierowca to 25-latek, który jechał audi. On również miał 101 km/h. Zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarano 400 złotowym mandatem i 10 punktami. Kierujący volkswagenem dostał 500 zł mandatu. Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zero pobłażania dla takich kierowców, szkoda tylko, że na wioskach tak mało patroli.
 • Ale wal przecież 101a 100 w przypadku pomiaru radarem to tosamo bo 1 km to tolerancja błędu facet zasuwaj ma komede niech prawko oddają nieprzyjmuj mandatu i do sadu bierz sad z automatu oddaja w trybie zaocznym bez rozprawy Sami po cywilu przekraczają znacznie prędkość przepisy mają gdzieś no blacha ich chroni .
 • Na wioskach patrole ?!to chyba razem z lawetami na traktory i przyczepy to 99% jest niesprawna brak świateł hamulców dowodow rejestracyjnych i o.c. to standard a jak na to przymykaja oko to i na predkosc też . Ale statystyki góra. zaczna się żniwa i znów kombajny z chederami na drogach się pojawia a przecież nie morzna.
 • @ONR - Czy jechał 101,czy 100,czy 99,to na 50-ce i tak dużo za dużo, tym bardziej że większość prędkościomierzy w samochodach zawyża o jakieś 10%. Na liczniku prawdopodobnie miał 110 i taka jazda poza zatrzymaniem prawka powinna kończyć się dodatkowo obiciem durnego ryja, bo trzeba być deb*lem, żeby w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50,jeździć z taką prędkością.
 • Ta cała droga to teren zabudowanymi polami. Np. raczki znak teren zabudowany zaraz za wiaduktem i kończy się przy moście Tyna, ładnych parę km. a zabudowań ze 3.
 • @Kierowca zawodowy - Dlaczego jeżdżą z chederemi? Bo wiedzą, że na wioskach policji nie zobaczysz i dlatego nie opłaca się im zdejmować i wieźć na wózku. Lenistwo rolników nie ma granic, a policja czasami udaje i nie widzi tych podstawowych wykroczeń. Zastanawiam się dlaczego te wykroczenia przez tempe wiesniaki są tolerowane przez policję?
 • Dla tego typu recydywistów lub osób, które mimo sądowego zakazu prowadzą pojazdy i w dalszym ciągu popełniają wykroczenia powinna być bezwzględna kara pozbawienia wolności.
 • Zaraz zaczną się sprawy o nielegalne legitymowqnie przez MSWiA. Rodo to tragedia
 • Legitymowac tylko można z konkterynum przesłaniem!!!
 • #Legitymować tylko można z konkretnym przesłaniem!!! # To trzeba policji powiedzieć ! Oni zawsze mają jakieś wytłumaczenie bezpodstawnych działań, bo ponoć im wszystko wolno !
 • Może medal jeszcze. ???
 • Dwóch kierowcow dostało mandaty z jednego pomiaru. Standard
Reklama