UWAGA!

Odpowie za znęcanie się

 Elbląg, Odpowie za znęcanie się

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który znęcał się zarówno psychicznie jak i fizycznie nad swoją byłą żoną. Mężczyzna już raz odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie, teraz stanie przed sądem za znęcanie się. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu około godz. 20.30 po jednej z policyjnych interwencji. 28-letni mężczyzna znęcał się nad swoją byłą żoną. Mieszkał z nią, mimo rozwodu, w dwupokojowym mieszkaniu. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, znęcał się nad nią zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wyzywał, nie wpuszczał do mieszkania, niszczył jego wyposażenie, ale także używał wobec byłej żony przemocy. Bił ją i kopał. Dokonywał tego pod wpływem alkoholu jak również wtedy, kiedy był trzeźwy. Kobieta miała często po takich awanturach obrażenia.
       Policjanci wspólnie z prokuraturą zawnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Tym bardziej, że mężczyzna nie przyznawał się do winy, a w takim przypadku mógłby on próbować wpływać na świadków. Już wcześniej był karany za znęcanie się oraz za pobicie. Za to ostatnie odsiedział ponad pół roku w zakładzie karnym. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama