UWAGA!

Okradał szefa

Elbląg, Nieuczciwy pracownik wynosił z firmy m.in. skórzane teczki
Nieuczciwy pracownik wynosił z firmy m.in. skórzane teczki

Policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który co najmniej od roku okradał swojego pracodawcę. Był zatrudniony w firmie zajmującej się wyrobem galanterii skórzanej więc wynosił nesesery i portfele. W ręce policjantów wpadł także paser, który sprzedawał skórzane wyroby na aukcji internetowej.

29 lutego tego roku do elbląskiej komendy przyszedł właściciel firmy zajmującej się wyrobem galanterii skórzanej. Mężczyzna zgłosił kradzież. Podczas remanentu zauważył braki w materiałach i wyrobach. Policjanci kryminalni rozpoczęli działania operacyjne, które szybko przyniosły efekty.
     - Wczoraj (11 marca) około godz. 20 w jednym z elbląskich mieszkań został zatrzymany paser - 23-letni Adrian S., student ekonomii – mówi jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Ze sprzedaży kradzionych neseserów i portfeli uczynił sobie stałe źródło dochodu.
     Policjanci ustalili, że proceder trwał co najmniej od roku. Mężczyzna otrzymywał od złodzieja skradzione mienie, następnie sprzedawał je na internetowej aukcji. Adrian S. nie był wcześniej notowany. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skórzane teczki, portfele oraz należący do niego komputer przenośny, zawierający wiele cennych informacji.
     - Po godzinie od zatrzymania pasera, policjanci mieli już samego złodzieja – dodaje Jakub Sawicki. - On również został zatrzymany w mieszkaniu. Okazało się, że 24-letni Łukasz K. – również nie notowany - jest pracownikiem firmy zajmującej się wyrobem galanterii skórzanej. Okradał swojego szefa co najmniej od roku. Wartość łupu to nie mniej niż 20 000 zł.
     Mężczyzna wynosił z zakładu teczki i portfele, następnie przekazywał je swojemu koledze - paserowi. Policjanci odzyskali mienie o wartości 2 000 zł. W tej sprawie nadal trwają czynności. Funkcjonariusze podejrzewają, że właściciel firmy był okradany przez innych pracowników. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.
     Obydwaj zatrzymani mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie.
     Za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no i znowu policja kryminalna. co by nie mówić - brawo.
 • może mu się pomyliło i ukradł też neseser spod banku
 • Uwaga, nowe miejsce pracy.
 • taaa taaa rata. .. .wiem co sie dzieje w tej branzy. .. .brak rak do pracy a placa na niskim poziomie. .. a jest ciezka, wiec pracownicy sobie tak "dorabiaja". .. i slusznie. .jak szef cie robi w balona to ty tez go. .. .( i mam w D> komentarze, ze to niezgodne z prawem. .. ze BOG nakazuje "nie kradnij" itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kkkkkkkkkkk(2008-03-12)
 • no, jesli to student ekonomii to chyba wiedział ze postępuje ekonomicznie odciążając swojego szefa od nadmiernych wydatków na tanią siłę roboczą :] a i pracodawca nie powinien miec do niego roszczeń za braki
 • faktycznie, biedny prywaciarz. .. .. znam takich biednych i uczciwych co z PREFOMU biorą na zatrudnionego renciste 900 zł, jemu płaca 600 za 187 godzin mi9esiecznie. .. .. sama bieda i nedza przez nich przemiawia a uczciwościa wprost promienieją, komuno wracaj i zrób z tą bandą złodzieji w majestacie prawa porządek. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wnerwiony(2008-03-12)
 • hmm znam kilku wlascicieli ktorzy siedza w tym biznesie. .im sie dobrze wiedzie. .a ich pracownikom niezbyt; / ale dla niektorych prywaciarzy takie czasy mijaja. .. brak sily roboczej za marne grosze. .. zbyt byli przyzwyczajeni do tego ze jak nie ty to inny sie na twoje miejsce znajdzie. .. Jest w Elblagu kilka firm ktore dobrze prosperowaly tylko w konia robily pracownikow. .. .i teraz nikt tam nie chce robic:) koles szuka ludzi i co. .. .puchy, ,, ,, wydzwania do bylych pracownikow i podbuija im kase. .. ..
 • Rzeczywiście chłopaka nic nie usprawiedliwia ale w Elblagu jest jeszcze wielu prywatnych pracodawców którzy wykorzystują jak tylko mogą swoich pracowników a czesto do tego również ich OKRADAJĄ! o tym też trzeba napisać. ..
 • Elbląg jest jeszcze miastem niewolniczym, brak inwestorów i brak działania władz miasta (lub działania celowe) zamknęły Elbląg na nowe miejsca pracy. W Elblągu jest klika stałych prywaciarzy którzy balują sobie w weekendy a na co dzień płacą 800 zł. Od dwóch lat pracuje w 3miescie i tam nikt nie ruszy pracy poniżej 1500 netto, wskaźnik bezrobocia to 4% gdy w Elblągu grubo ponad 10.Tak będzie dopuki władze miasta nie przyciągną ludzi chcących zainwestować w tym mieście, ale widać nie wszystkim to jest na rękę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lovelas(2008-03-12)
 • zlodzieje do kryminalu
 • Może to są odsetki za nieterminowe wypłaty? Skontrolować firmę. Zw Zaw nie ma to właściwie samoobrona.
 • komentarze które tu czytam to czysty infantylizm i szczyt kolokwializmu i braku jakich kolwiek instynktów samozachowawczych. Myślenie stereotypowe (mało inteligentne). Nie można mówić, że każdy pracodawca jest wyjadaczem. Skoro opisany tam złodziej posiadał 2 samochody i było go stać na Wielkie (drogie) Radości to aż tak źle mu się nie wiodło. Jak tak zaufany pracownik i to jeszcze bardzo dobrze zarabbiający i świenie traktowany przez szefa mógł go tak bezczelnie okkradać??!! Na takie sumy jeszcze??!! jak taki oszust takie Dno może patrzeć w oczy swoim dzieciom przyjaciołom??!! a te komentarze to już całkowita porażka, Wszyscy myślą, że są wszechwiedzący a tak naprawde nie wiedzą nic i piszą beleby pisać.
Reklama