UWAGA!

Okradali garaże i samochody

 Elbląg, Okradali garaże i samochody
fot. nadesłana

Dwóch młodych mężczyzn odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Zatrzymali ich policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z mieniem. Funkcjonariusze odzyskali także przedmioty, których wartość ocenia się na około 20 tysięcy złotych. Teraz sprawcom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Młodzi mężczyźni: 19-letni Igor Ł. oraz 17-letni Paweł B. mają na swoim koncie 5 włamań oraz 2 kradzieże. Wszystkie skradzione przez nich przedmioty znajdowały się w podziemnym garażu bądź to w zaparkowanych samochodach. Sprawcy nie byli wcześniej notowani przez policję. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli u nich przedmioty pochodzące z kradzieży. Były wśród nich drogie wyczynowe rowery, profesjonalny sprzęt wędkarski, nowe stroje sportowe i kąpielowe, a także komplety kół samochodowych. W jednym z przypadków sprawcy okradli właściciela sklepu, który to pozostawił towar w swoim zamkniętym samochodzie. Były tam właśnie zapakowane w kartony stroje kąpielowe oraz inny sprzęt sportowy, w tym także okulary przeciwsłoneczne.
       Teraz odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli. Sprawcy natomiast usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.
      
      
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama