UWAGA!

Oszukana przez „wnuczka”. Policja ostrzega!

 
Elbląg, Oszukana przez „wnuczka”. Policja ostrzega!
fot. nadesłana

Oszuści, którzy wprowadzają w błąd ludzi podają się najczęściej za członków najbliższej rodziny. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Elblągu. Do 64-letniej elblążanki zadzwonił „wnuczek” prosząc o pieniądze. Miał spowodować wypadek drogowy w stanie nietrzeźwym. Powiedział, że dla „załatwienia” sprawy z policjantami potrzebuje gotówki. Kobieta oddała oszustom 7 tys. zł oszczędności.

Miał spowodować wypadek drogowy w stanie nietrzeźwym. Powiedział, że dla „załatwienia” sprawy z policjantami potrzebuje gotówki. Kobieta oddała oszustom 7 tys. zł oszczędności.
       Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 14. na osiedlu Zawada w Elblągu. Do 64-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Miał spowodować wypadek drogowy w stanie nietrzeźwym i potrzebował szybko gotówki. Pieniądze miały mu posłużyć jako łapówka dla policjantów. Dla uwiarygodnienia sytuacji „wnuczek” przekazał słuchawkę wspólnikowi, który podał się za policjanta. Wypytywał kobietę o oszczędności i kazał jej pojechać taksówką do banku, następnie wrócić z pieniędzmi pod dom, gdzie będzie na nią czekał. Pokrzywdzona przekazała mu 7 000 zł oszczędności - po tym „wnuczek” nie dał już o sobie znać.
      
       Sytuację przedstawiamy po to, by przestrzec starsze osoby przed takimi właśnie oszustami. Ponadto apelujemy do osób które pomagają i zajmują się osobami starszymi o rozmowy z nimi i przestrzeganie przed oszustami. Przestępcy zajmujący się oszustwami bazują na zdobyciu zaufania swoich ofiar. To jednak tylko jeden z etapów działania. Głównym celem jest przede wszystkim pozyskanie pieniędzy lub wartościowych przedmiotów. Nie dajmy się oszukać, a o takich niepokojących zdarzeniach informujmy Policję dzwoniąc pod nr 997 lub 112.
      
       Od ubiegłego roku elbląscy policjanci przyjęli dziewięć zgłoszeń związanych z oszustwami „na wnuczka”. Wielu podobnych sytuacji udało się uniknąć dzięki kampanii informacyjnej elbląskiej policji prowadzonej wspólnie z lokalnymi mediami.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama