UWAGA!

Oszustka nagrana przez osiedlowy monitoring

Kobieta w białym stroju i okularach przeciwsłonecznych widoczna na materiale filmowym jest poszukiwana przez elbląską policję. Została nagrana w momencie, gdy wchodziła do klatki schodowej razem ze swoją ofiarą. Chwilę później wmówiła kobiecie, że jest jej krewną z… Kanady. Zostawiła jej „prezent” w postaci kilkunastu dolarów oraz biżuterię. Po jej wizycie z mieszkania zginęło blisko 20 tys. zł.

Policjanci prowadzący sprawę typują kobietę do kilku innych podobnych przestępstw. Ich scenariusz za każdym razem był podobny. Kobieta wcielała się w rolę dalekiej kuzynki mieszkającej za granicą. Na swoje ofiary wybierała osoby starsze. Wmawiała im rodzinne, ale dalekie pochodzenie. Jej wizyta w mieszkaniu zawsze wiązała się z obdarowaniem „krewnej” zwitkiem kilkunastu dolarów oraz małowartościową biżuterią. W trakcie wizyty wykorzystywała moment nieuwagi i okradała starsze osoby z pieniędzy. Były to kwoty od 3 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
      
       Policja poszukuje widocznej na monitoringu kobiety w białym stroju. Oszustka najprawdopodobniej nie zauważyła osiedlowego monitoringu. Osoby, które rozpoznają kobietę proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie pod nr tel.: 55 230 16 20 lub z dyżurnym komendy pod nr 997
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama