UWAGA!

Pijani za kierownicą

Elbląg, pijany kierowca, to ogromne zagrożenie dla innych...
pijany kierowca, to ogromne zagrożenie dla innych...

W miniony weekend policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 47-letni mężczyzna, który kierował Polonezem mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali również pijanego kierowcę Audi 80, który uczestniczył w kolizji drogowej.

47-letni Waldemar Sz. (kierowca Poloneza) został zatrzymany w sobotnie (5 kwietnia) popołudnie, około godziny 17 przy ulicy Teatralnej w Elblągu. Okazało się, że mężczyzna był pijany i miał około 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.
     - Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jady kategorii A, B, C, E – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – On sam zaś trafił do policyjnej celi.
     Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w sobotę kilka minut przed godziną 3 w nocy.
     - 32-letni Piotr A. chciał pokonać ulicę Osińskiego samochodem Opel Calibra – mówi Jakub Sawicki. - Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał żadnych dokumentów samochodu i prawa jazdy. Trafił do policyjnej celi.
     Natomiast do kolizji z udziałem pijanego kierowcy doszło w niedzielę (6 kwietnia) o godz. 1.30 w nocy przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia - Grunwaldzka. Pijany kierowca Audi 80, 39-letni Marek M., na wysokości stacji paliw Orlen uderzył w dwa inne samochody (VW Transporter i Audi TT).
     - Samochód pijanego kierowcy zaczął się palić – mówi Jakub Sawicki. - Policjanci wyciągnęli ze środka mężczyznę, który miał ranę głowy.
     - Był on bardzo agresywny w stosunku do policjantów i służb medycznych, stawiał opór – kontynuuje Sawicki. - Został odwieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań laboratoryjnych na zawartość alkoholu. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia.
     W tych i wielu innych przypadkach policjanci wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowili nietrzeźwi za kierownicą. Policja apeluje aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o jego stanie nietrzeźwym, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997. Jednocześnie przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym to przestępstwo. Grozi za to, oprócz straty prawa jazdy, kara do 2 lat więzienia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama