UWAGA!

Pijany kierowca zagrażał innym na drodze – zareagował obywatel

 Elbląg, Pijany kierowca zagrażał innym na drodze – zareagował obywatel

Za nic miał swoje bezpieczeństwo, stanowiąc przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwego 53-latka za kierownicą powstrzymał jeden z mieszkańców gminy Pieniężno. Pamiętajmy – pijani kierowcy niosą śmierć. Widzisz? Reaguj!

Wczoraj (12 lutego) po godz.17:30 oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Pieniężno, że właśnie ujął pijanego kierowcę. Z relacji mężczyzny wynikało, że 53-latek awanturuje się i jest agresywny. Na miejsce natychmiast skierowano patrole. Tuż po dotarciu na wskazany odcinek drogi funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego - kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak wynika z relacji obywatela - chwilę wcześniej podróżujący autem w okolicy Pieniężna 53-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i jechał wprost na zgłaszającego. Wiedząc jak wielkie zagrożenie dla innych na drodze stwarza ten kierowca - zgłaszający zawrócił swój pojazd i ruszył za 53-latkiem. Kiedy ten zatrzyma swoje auto -  podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdą, powiadamiając przy tym policjantów. Z miejsca interwencji pijany kierowca trafił wprost do komendy, gdzie spędził noc. Teraz sprawą zajmą się kryminalni.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama