UWAGA!

Po narkotykach wsiadł za kierownicę i zabił dwie nastolatki. Sprawa trafiła do Elbląga

Elbląg, Apelacje rozpatrzy Sąd Okręgowy w Elblągu
Apelacje rozpatrzy Sąd Okręgowy w Elblągu (fot. AD, arch. portEl)

28-letni Radosław G. został skazany na 10 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie 15-latki. Do tragedii doszło w kwietniu 2018 r. w Łąkorzu (gmina Biskupiec). Jednak po apelacji obrońcy mężczyzny, jak również pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Elblągu.

4 kwietnia 2018 r. Dwie 15-letnie przyjaciółki postanowiły wybrać się na przejażdżkę na rolkach (za tvn24.pl). Z ustaleń śledczych wynikało, że wracały do domu, gdy z impetem uderzyło w nie audi. Jedna z dziewczynek zginęła na miejscu, druga zmarła w drodze do szpitala. Za kierownicą samochodu siedział 28-letni Radosław G. Jego krew badano cztery razy. Wykryto w niej znaczne ilości amfetaminy i ecstasy, a także znikome ilości marihuany. Mężczyzna przyznał się do zażywania substancji psychoaktywnych, ale dopiero pod koniec procesu, który toczył się przed sądem w Nowym Mieście Lubawskim.

Rok po tragedii zapadł wyrok: sąd skazał Radosława G. na karę 10 lat pozbawienia wolności z zaliczeniem na poczet kary okresu tymczasowego aresztowania, a ponadto orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, nałożył obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w kwotach po 15 tys. zł dla rodziców ofiar i uiszczenia 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Od tej decyzji odwołał się obrońca oskarżonego i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.

Na rozprawie 24 października apelacje rozpatrzy Sąd Okręgowy w Elblągu.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wolne sądy..!! Konstrukcja.!! Krzyczał Nojman z kodem...
 • 10 lat dostał za zabicie dwóch dziewczyn, to skandal, dożywocie ale nie wygodnie w celi tylko ciężkiej pracy, u nas są za małe wyroki, wyższe kary dały by do myślenia i odstraszały bardziej, a tak high live, a co tam
 • Jak dasz głupkowi dożywocie za to że nie miał wyobraźni kiedy wsiadał do auta i stało się to co się stało, to powiedz ile dałbyś temu kto chce, planuje i zabija z pełną świadomością. Następnie odpowiedz sobie na pytanie co ma do stracenia człowiek z wyrokiem dożywocia, co można mu jeszcze zabrać czy ograniczyć aby się starał poprawić zamiast jeszcze bardziej zatracić w wyniku beznadziei położenia.
 • Tyle samo
 • Kara taką by inni Twardziele po dawce niemieli ochoty na kierowaniem autem czy innym pojazdem .Wyrazy współczucia bliskim jego ofiar
 • 15 tyś tyle według sądu warte jest ludzkie życie.
 • "Stało, co się stało". "Głupek bez wyobraźni". Chyba też jesteś ćpunem i bronisz kolegi po fachu. Przypominam, że był wtedy rok 2018 i od setek lat ludzie znają skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Jakim cudem on "nie miał wyobraźni", skoro człowiek słyszy o tym niemal codziennie przez całe życie?
 • Po narkotykach,alkoholu za kierownicą jest się bandytą a po potrąceniu i zabiciu ludzi mordercą.Zacznijmy mówić uczciwie i nareszcie eliminować patologie.Dożywocie lub minimum 25 lat!!!
 • Kara ma być taka, żeby odstraszać, a nie żeby jakiś ćpun zapłacił za morderstwo roczną pensję i nara. Niech do końca życia zapierdziela w kopalni uranu.
 • W Elblągu mu pewnie zmienia na jakieś zawiasy i wypuszcza.
 • Chyba sredniowieczni mieli racje,stosujac wyrafinowane tortury na rynku przed unicestwieniem drania,odstraszalo to skutecznie nastepnych potencjalnych drani przed podobnymi wyczynami.Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Zbyszek 1(2019-10-10)
 • Kara jak najbardziej za niska. Chciałbym jednak wiedzieć, gdzie te dziewczyny jeżdziły na rolkach?Bo nie sądzę, że ten ćpun zabił je na boisku. Nie jest tak, że bronię bandyty, tylko jeżeli dziewczyny jeżdziły po jezdni, to taki wypadek mógł zdarzyć się każdemu z nas. Jasne, że trzeżwy kierowca najczęściej zdąży zareagować. Ale taki wypadek i związana z nim tragedia, to przestroga dla wszystkich. Dla pieszych, dla kierowców, a przede wszystkim dla rodziców.
Reklama