UWAGA!

Po pijanemu, bez prawa jazdy, czyli 17-latek za kółkiem

 
Elbląg, Po pijanemu, bez prawa jazdy, czyli 17-latek za kółkiem

201 interwencji, 26 osób nietrzeźwych przewiezionych do pogotowia socjalnego, ponad 500 legitymowanych i 5 zatrzymanych poszukiwanych. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 500 badań trzeźwości wśród kierujących. W 4 przypadkach badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie kierującego. W czasie weekendu doszło do jednego wypadku drogowego.

Policjanci ruchu drogowego przy ul. Okrężnej zatrzymali 67-latka, który kierował samochodem renault megane. Mężczyznę zbadano alkotestem. Wynik badania to 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.
       Inny kierujący to 17-latek, który „pożyczył” samochód od rodziców oczywiście bez ich wiedzy. W przypadku 17-latka zatrzymanego przy al. Grunwaldzkiej badanie alkotestem wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie. Auto przekazano ojcu młodego kierowcy. 17-latkowi nie zatrzymano prawa jazdy, bo jeszcze nie mógł posiadać takiego dokumentu. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Kontrole musiały być bardzo "intensywne" na drogach, skoro nie ma ani słowa o piratach przekraczających prędkość. Czyżby teraz już kierowcy jeździli poprawnie? Bardzo w to wątpię, czyli znowu lipa o pracowitych weekendach.
  • Zatrudnij się w policji to będziesz mógł pracować w weekendy i łapać tych swoich piratów. Póki co pitolisz głupoty zza klawiatury i żadnego a ciebie pożytku. ..
  • za mało konkretów p. krzyśku, zdecydowanie za mało. .. .. a szkoda
  • @Meh - Daj mi możliwość a pokaże Ci jak się pracuje! Co tydzień czytamy jakie to pracowite weekendy miała policja. Skoro tak nie jest, to po jaką cholerę piszą nieprawdę, prawda zawsze lepsza od kłamstwa i dlatego tak napisałem. Dodam, że Policja nie jest prywatną instytucją i chyba żadnej łaski nie robią jak zajmą się solidną pracą łapiąc tzw. przestępców na drogach, bo tak nazywam piratów drogowych, którzy zagrażają innym użytkownikom.
  • @Sreh - "Daj mi możliwość a pokaże Ci jak się pracuje" - powaliłeś mnie tym argumentem. Kto Ci nie pozwala pracować? A może brak pracy dla ludzi z Twoim wykształceniem? Skoro czegoś ktoś nie napisał, to nie znaczy, że kłamie. Ty naprawdę albo nie lubisz świata, albo masz słabą robotę. Uwierz mi, że w prewencji i drogówce wcale nie jest tak, jak w filmach Vegi. Życia jeszcze nie posmakowałeś, a innych rozliczasz. Bierz się do roboty, zrób cokolwiek. Byle dobrze! Szczęścia życzę i pozdrawiam :)
  • @Meh - Problem w tym, że napisał, a w gruncie rzeczy tak nie było, czyli piszą lub pisze nieprawdę ( a to nazywa się kłamstwem, o ile wiem). Praca Policji jest niewystarczająca do potrzeb i tyle można napisać.
  • @Meh - - Napisałeś cytuję "Bierz się do roboty, zrób cokolwiek. " - A powinno być - policjanci bierzcie się do roboty i zróbcie cokolwiek w celu poprawienia bezpieczeństwa na drogach i nie tylko na nich !!! Czyż nie lepiej brzmi drogi "Meh" !!!
Reklama