UWAGA!

Podejrzane samochody

 

Straż Graniczna w miniony weekend uniemożliwiła przekroczenie granicy dwóm pojazdom, co do których istniało podejrzenie, że są kradzione. Wartość zatrzymanych aut to 95 000 zł.

Podróż przerwano także obywatelowi Rosji, który okazał do kontroli podrobiony dokument.
       Auta były odprawiane w Grzechotkach. W trakcie odprawy granicznej funkcjonariusz stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Mężczyznom kierującym ciężarówką i osobówką wstrzymano podróż.
       W mercedesie zarejestrowanym w Polsce tabliczka znamionowa nosiła ślady odklejania. Dodatkowe sprawdzenia w bazach danych przyniosły nowe fakty. Ustalono, iż do tego pojazdu przypisany jest zupełnie inny numer identyfikacyjny. Mercedes prawdopodobnie został wcześniej skradziony.
       W drugim kontrolowanym aucie – ciężarowym rosyjskim DAF-ie - również brakowało oryginalnej tabliczki znamionowej. Numery VIN na poszczególnych częściach pojazdu różniły się od siebie. W związku z uzasadnionym podejrzeniem co do legalności pochodzenia auta, pojazd zabezpieczono.
      

 

Problemy miał także Rosjanin, który chciał przekroczyć granicę w weekend w Bezledach. Przedstawił funkcjonariuszowi Straży Granicznej do kontroli granicznej dowód rejestracyjny pojazdu, który nosił ślady przerobienia w polu z numerem rejestracyjnym. Teraz mężczyzna będzie się tłumaczył przed wymiarem sprawiedliwości.
      
      

por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta W-MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama