UWAGA!

Podsumowanie weekendu na braniewskich drogach

 
Elbląg, Podsumowanie weekendu na braniewskich drogach

Nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią zagrożenie na naszych drogach. W miony weekend policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pomimo wcześniejszego spożycia alkoholu zdecydowali się prowadzić swoje auta. Dwukrotnie o pijanych uczestnikach ruchu poinformowali obywatele.

W sobotni poranek (22 lutego) policjanci drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym. Kontrolując gminę Wilczęta zatrzymali 53-letniego Czesława J., który jechał golfem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Chwilę później, na tej samej trasie, 32-letni Krzysztof L. prowadził golfa pomimo zakazu orzeczonego przez sąd.
       W niedzielę, po raz kolejny zareagowali obywatele. Widząc jak do auta wsiada nietrzeźwa osoba zgłosili ten fakt policjantom.. To właśnie dzięki takiej reakcji mieszkańców, zasługującej na pochwałę, dwóch pijanych kierowców odpowie teraz przed sądem. Pierwsze zgłoszenie obywatela pozwoliło funkcjonariuszom zatrzymać 56-letniego Edwarda S., których jeździł swoim mercedesem po ulicach Braniewa mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, przed godz.20 telefoniczna informacja od mieszkańca naszego powiatu spowodowała, że 43-letni Bogusław B. minioną noc spędził w policyjnej celi. Mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie prowadził citroena.
       Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców nadal wielu z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg nie zdają sobie spawy z tego, że stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.
      
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama