UWAGA!

Policyjny dozór wobec sprawcy przemocy domowej

 
Elbląg, Policyjny dozór wobec sprawcy przemocy domowej
fot. (arch. portEl.pl)

31-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego odpowie za stosowanie przemocy wobec swoich bliskich. Po interwencji funkcjonariuszy mężczyzna trafił wprost do policyjnej celi, a następnego dnia kryminalni przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Świąteczny czas dla większości z nas kojarzy się z radosnym oczekiwaniem i szczęściem. Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, gdy przygotowania do świąt pozostają w cieniu rodzinnych konfliktów. Dom, który powinien być utożsamiany z oazą spokoju staje się dla niektórych miejscem, w którym nie czują się bezpiecznie. Tak było i tym razem. Zgłaszająca powiadomiła policjantów o tym, że jej syn stosuje przemoc wobec niej oraz siostry. Sytuacja stała się na tyle nieznośna dla domowników, że zaniepokojona kobieta postanowiła poinformować funkcjonariuszy. Z informacji, które uzyskali policjanci wynika, że 31-latek bez powodu wszczynał awantury, podczas których niszczył sprzęt oraz szarpał swoich bliskich. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, a następnego dnia kryminalni przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną. Decyzją prokuratora 31-latek został także objęty policyjnym dozorem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
       Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Jeśli widzisz lub słyszysz coś niepokojącego – powiadom policjantów, oni sprawdzą każdy taki sygnał!
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama