UWAGA!

Pracowity weekend w Braniewie

 
Elbląg, Pracowity weekend w Braniewie

Przechodziła pod oknami mieszkania i została trafiona przyprawą, chciał pokazać jakie ma mięśnie i jaki jest silny – został zatrzymany w policyjnym areszcie, biegała po mieszkaniu z pamiątkowym młotkiem strasząc domowników – została izolowana od rodziny – m.in. takie zgłoszenia odbierali dyżurni podczas minionego weekendu od mieszkańców powiatu braniewskiego.

Główną przyczyną interwencji policyjnych w miejscu zamieszkania zgłaszających jest zazwyczaj nadużywanie alkoholu, pod działaniem którego dochodzi do kłótni i rodzinnych sprzeczek. I tym razem jego nadmiar przyczynił się do niesnasek, zakończonych w niektórych przypadkach pobytem w policyjnym areszcie. Tak było opisanych poniżej przypadkach: 30-letni braniewianin wszczął awanturę i pokazując siostrze mięśnie chciał udowodnić jaki jest silny. Pokazy zakończył w policyjnym areszcie. 
       Wśród pozostałych interwencji policjanci rozstrzygali również m.in. spór małżonków, gdzie żona została uderzona w głowę przyprawą – zielem angielskim, które mąż wyrzucił przez okno, pomagali wyjaśnić przyczynę agresji 14-latka wobec matki, odzyskali torebkę współbiesiadniczki, która została wyprowadzana z mieszkania, a właściciel pozostawił sobie w nim jej torebkę wraz z całą zawartością. Były też interwencje skutkujące założeniem przez policjantów procedury Niebeskiej Karty, gdzie w jednym przypadku sprawca sam zadzwonił z prośbą o interwencję, że jest agresywny wobec swojego ojca.
       Każde zgłoszenie wymaga od interweniujących policjantów reakcji, dlatego sięgając po alkohol zwracamy szczególną uwagę na jego skutki. W tych przypadkach, gdzie policjanci stwierdzą jego nadużywanie, powiadamiane są instytucje pomocowe i sąd rodzinny. Jeżeli funkcjonariusze stwierdzą występowanie przemocy domowej, zakładają procedurę Niebieskiej Karty.
st. sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama