UWAGA!

Przewoził pasażerów na „dostawkach”. Stracił prawo jazdy

 
Elbląg, Przewoził pasażerów na „dostawkach”. Stracił prawo jazdy
fot. nadesłana

Podczas wczorajszych (12 października) działań policyjnych ukierunkowanych na eliminowanie nietrzeźwych kierujących policjanci z braniewskiej drogówki skontrowali ponad 900 kierowców. Ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, jednak zaskoczeniem dla nich okazała się kontrola busa.

935 osób zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w trakcie wczorajszej policyjnej akcji. Dwóch kierujących odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu, jeden kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zaskoczeniem dla policjantów była jednak kontrola dostawczego busa, w którym przewożone były osoby w sposób niezgodny z przepisami. Funkcjonariusze drogówki zobaczyli jednego z pasażerów, który siedział na krześle dostawionym pomiędzy dwoma fotelami w kabinie kierowcy. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie był jedynym pasażerem przewożonym w ten sposób. W przestrzeni ładunkowej kierowca wiózł trzech kolejnych pasażerów – dwóch z nich leżało na podłodze, trzeci siedział na dostawionej ławeczce ogrodowej.
       Za przewożenie osób pojazdem nieprzystosowanym w tym celu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierującego i pasażera 54-letni mieszkaniec Elbląga został ukarany 600-złotowym mandatem. Dodatkowo policjant zatrzymał kierowcy prawo jazdy, które decyzją starosty zostanie mu obowiązkowo zatrzymane na okres 3 miesięcy.
      
       Przypominamy, że zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Zatrzymany dokument decyzją starosty zostaje zatrzymany na okres 3 miesięcy.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co się porobiło, starosta zabiera prawo jazdy, kiedyś to robił sad, tylko czekać jak o eutanazji będzie pani z okienka w ZUSie decydowała ::D
 • hehe a zasilek dla bezrobotnych w kiosku ruchu
 • J Niech sie zajma czyms normalnym w koncu. Pomagac!!! A jak nie, to chociaz nie szkodzic!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  pawelmilewski(2015-10-14)
 • Ty chyba Paweł nigdy w busie na pace nie leciałeś co?wyobrażasz sobie że tam jedzie twój brat, siostra ktokolwiek i wiesz co sie dzieje przy nagłym hamowaniu???I uważasz ze policja zabierając prawko kierowcy szkodzi?komu?
 • To kierowcy z Guliwera jeżdżą bez prawa jazdy? U nich zawsze przeładowane. Jolka oni po Waszym terenie jeżdżą!
Reklama