UWAGA!

Rozbój, którego nie było

Zgłoszenie fikcyjnego rozboju zakończy się dla „pokrzywdzonego” jak najbardziej realną karą. Młody mieszkaniec Braniewa poniesie konsekwencje zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz składaniu fałszywych zeznań. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

19 – letni Robert K. z Braniewa pod koniec listopada tego roku zgłosił policjantom, że na ulicy Botanicznej został napadnięty i okradziony przez nieznanych mu sprawców. Pokrzywdzonemu miał zginąć telefon komórkowy o wartości 400 zł, kurtka warta 50 zł, dowód osobisty i pieniądze.
       Młody mężczyzna, chcąc odzyskać telefon, zgłosił fikcyjną kradzież licząc na odnalezienie aparatu przez policjantów. Nie przewidział jednak, że policjanci ustalą faktyczne okoliczności „rozboju” i wykryją kłamstwo. Policjanci przypomnieli Robertowi K., co robił w dniu, gdy zaginął mu telefon. Młody braniewianin wypił wtedy zbyt dużo alkoholu i po prostu zgubił kurtkę i telefon. Jak się okazało, rzeczy znalazła Iwona K., która sprzedała aparat w lombardzie.
       Teraz 19 – latek odpowie przed sądem za złożenie zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było oraz składanie fałszywych zeznań. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kobieta zaś odpowie za przywłaszczenie znalezionej rzeczy. Grozi jej kara nawet do roku więzienia.
      
oprac. A na podst. info KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama