UWAGA!

Samowolka pana Henryka

Elbląg, Pan Henryk korzystał z "lewego" podłączenia do prądu przez 5 miesięcy
Pan Henryk korzystał z "lewego" podłączenia do prądu przez 5 miesięcy

Kara do 5 lat więzienia grozi 64 - letniemu mieszkańcowi Braniewa, u którego policjanci znaleźli nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej. Za ciepłą wodę pana Henryka płacili współmieszkańcy budynku.

Powodem, jak wyjaśnił policjantom Henryk Z., dla którego podłączył się do gniazda wtykowego sieci ogólnej budynku, była chęć posiadania ciepłej wody i jednoczesny brak pieniędzy. Dlatego też pan Henryk cichaczem poprowadził od gniazda wtykowego znajdującego się w piwnicy bloku, w którym mieszkał, poprzez strop kuchenny prosto do swojego mieszkania przewód elektryczny. Do niego z kolei podłączył elektryczną termę.
     W ten sposób mógł korzystać z energii elektrycznej nie ponosząc kosztów. Nielegalnie podłączony lokator pobierał prąd przez kilka miesięcy. Wysoki poziom poboru energii utrzymywał się od listopada 2007 roku do kwietnia br. Wczoraj (16 kwietnia) policjanci przerwali samowolkę 64 - latka. W chwili wejścia do mieszkania funkcjonariuszy policji i pracowników firmy energetycznej terma była podłączona, z kranu leciała ciepła woda.
     Policjanci zarzucają Henrykowi Z. kradzież energii elektrycznej przez 5 miesięcy. To właśnie wtedy wzrosły rachunki na liczniku ogólnym klatki budynku. O popełnionym przestępstwie mundurowi powiadomili zarządcę budynku.
     Mężczyzna przyznał się do kradzieży prądu, utrzymywał jednak, że nielegalne podłączenie funkcjonuje od dwóch miesięcy. Poprosił o dobrowolne poddanie się karze.
     Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama