UWAGA!

Skatował bezdomnego za ... 5 zł

Bił, kopał i skakał po ciele bezdomnego mężczyzny, bo ten nie chciał mu oddać 5 złotych. Sprawca, 22-letni Patryk M., tłumaczył, że wściekł się, a wypity wcześniej alkohol sprawił, że przestał myśleć. Zapewniał, że zabić nie chciał, wezwał pomoc, ale ta przyszła za późno. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztowania. Zarzut - pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

24 czerwca, wieczór. Na ul. Słowackiego 22-latek zaczepił znanego w tej dzielnicy 68-letniego bezdomnego. Pożyczył mu wcześniej 5 zł i teraz domagał się zwrotu pieniędzy. Mężczyzna ich nie miał, a 22-latek wpadł w szał.
       - Wyjaśniał później, że wściekł się, a wypity alkohol spowodował, że przestał myśleć. - mówi Jolanta Rudzińska, Prokurator Rejonowy w Elblągu. - Bił bezdomnego, kopał, skakał po nim, a następnie ciało zaciągnął w krzaki. Gdy ochłonął, poprosił przechodnia, by ten wezwał pomoc. Niestety, po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego okazało się, że pobitemu mężczyźnie pomóc już nie można.

  Elbląg, 22-letni Patryk M. został zatrzymany przez policjantów
22-letni Patryk M. został zatrzymany przez policjantów (fot. KMP Elbląg)


       22-latek został zatrzymany. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Prokuratura przedstawiła mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś (26 czerwca) do sądu trafił wniosek o umieszczenie go w tymczasowym areszcie.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama