UWAGA!

Skatowana 40-latka zmarła. Przed sądem stanie jej konkubent

Elbląg, Akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi M. trafił do sądu 27 czerwca
Akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi M. trafił do sądu 27 czerwca (fot. AD)

Kara do 12 lat więzienia grozi 43-letniemu Ryszardowi M., który zdaniem prokuratury, pobił śmiertelnie swoją konkubinę. Kobieta doznała rozległych i ciężkich obrażeń ciała – głowy, ale i klatki piersiowej oraz jamy brzusznej. Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Zwłoki 40-letniej kobiety zostały znalezione 31 stycznia tego roku w jednym z mieszkań przy ul. Jaśminowej. Około godziny 18 policjanci otrzymali zgłoszenie od sąsiadki zmarłej. Z udziałem prokuratora, śledczych oraz biegłego z zakresu medycyny, zostały przeprowadzone oględziny zwłok i miejsca zdarzenia. Policjanci przesłuchali sąsiadów zmarłej oraz zabezpieczyli ślady.
       Wstępnie ustalenia śledczych wskazywały, że w mieszkaniu doszło do awantury, następnie do uszkodzenia ciała kobiety, co doprowadziło do jej śmierci.
       Podejrzanym był 43-letni Ryszard M., konkubent ofiary.
       - Mężczyzna przyznał policjantom, że uderzył kobietę – informował po zdarzeniu Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Miał około 2,7 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.
       2 lutego Ryszard M. został przesłuchany w prokuraturze. Twierdził, że uderzył swoją partnerkę tylko dwa razy i to niezbyt silnie. Prokuratorzy złożyli wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wniosek został przyjęty.
       Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 40-latki był krwotok wewnętrzny spowodowany ciężkim pobiciem. Prokuratorzy przedstawili konkubentowi ofiary zarzut z art. 156 Kodeksu Karnego, czyli pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Ustalili, że Ryszard M. znęcał się nad swoją partnerką od sierpnia 2009 r. do stycznia 2011 r. W mieszkaniu często dochodziło do awantur i libacji alkoholowych.
       27 czerwca do Sądu Okręgowego w Elblągu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi M.
       - Prokuratura zarzuca mu, że śmiertelnie pobił swoją konkubinę – mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Elblągu Sławomir Karmowski. – Kobieta miała ciężki i rozległe obrażenia właściwie wszystkich najważniejszych obszarów ciała. Miała połamane niemal wszystkie żebra, ucierpiały narządy wewnętrzne.
       Prokurator Karmowski unika szczegółowego opisu obrażeń z uwagi na ich drastyczność.
       - Ciosy były zadawane pięścią po głowie, kobieta była kopana, skakano po niej – dodaje.
       Ryszard M. przebywa w areszcie. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ile?????
 • co to za kara???? chora dzika polska!!!!dozywocie a najlepiej kara smierci dla takiego sk. .. na!!!!
 • Ten kraj jest skończony tak jak Grecja. .. ..
 • A ja bym chciał, żeby ujawnić, ile razy wcześniej miała takie zgłoszenie policja. Czy przyjęli zgłoszenie. Czy przedsięwzięli jakieś kroki. Czy byłą Niebieska Karta. Bo z tego, co się słyszy, policja nigdy się nie wtrąca, mówiac, że to "sprawa rodzinna". Aż dojdzie do tragedii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nerkall(2011-06-30)
 • ten smiec trzeba oddac do utilizacji
 • o masakra czy wy na prawdę jesteście chorzy???0d 2lat do 12 lat za śmiertelne pobicie?? i co dostanie te np. 3,4 lata i po tym wyjdzie dajmy za dobre zachowanie i następną znajdzie sobie ofiarę do pobicia i znów dostanie do 12 lat. .. te prawo jest jakieś śmieszne, chore i nie do wierzenia że za śmiertelne pobicie dostanie tylko do 12 lat ZOSTAWIĘ TO BEZ KOMENTARZA BO NIE WIADOMO CZY SIĘ ŚMIAĆ CZY PŁAKAĆ. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zbulwersowana(2011-06-30)
 • We wrześniu przyjadą przedstawiciele Greckiej opozycji na manifestacje do Polski na zaproszenie solidarnosci. Mam nadzieje że coś w tym kraju sie ruszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Brodway(2011-06-30)
 • Kobieta skatowana na śmierć i maksymalna kara to 12 lat?! Zapewne nawet tak skromna kara za taki czyn i tak nie zostanie zasądzona. .. ręce opadają. .. co za kraj. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Galer Janka(2011-06-30)
 • Za takie przestępstwo zamknąć w izolatce z nożem do czasu aż się potnie lub umrze z głodu. 2-12 lat rozumiem kiedy bierzesz udział w bójce ulicznej i pobijesz niechcący na śmierć.
 • Nie rozumiem dlaczego kobiety wiążą się z takimi bydlakami.
 • to chyba jakiś żart 2-12 lat za CELOWE zabójstwo.
 • Rozumiem że kobieta potrafi mężczyznę wyprowadzić z równowagi i dostanie w papę z otwartej dłoni lub nawet z pięści. Jedno uderzenie można usprawiedliwić i facet powinien rozstać się z kobietą na zawsze. Natomiast bicie ciągłe, zwłaszcza po upadku kobiety jest MORDERSTWEM. JEŻELI BIJE SIĘ I KOPIE OSOBĘ KTÓRA SIĘ JUŻ NIE BRONI TO JEST BANDYTYZM. , ,Ja przepraszam, ja nie chciałem zabić", - jak by rzeczywiście nie chciał, to by nie katował. Przykro jest żyć w kraju gdzie prawo nie broni osób poszkodowanych ani nie zadośćuczyni rodzinom ofiar, a rozczula się nad mordercą.
Reklama