UWAGA!

Sprzedawali alkohol bez koncesji

 Elbląg, Sprzedawali alkohol bez koncesji

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili działania na terenie miasta i ujawnili 5 punktów, w których nielegalnie sprzedawany był alkohol. Były to dwa lokale gastronomiczne oraz trzy sklepy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1200 butelek alkoholu.

Działania prowadzone były w sierpniu i na początku września. W tym czasie policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego weszli do 5 punktów, w tym dwóch lokali (na Starym Mieście oraz przy ulicy Pomorskiej, jak również sklepów z alkoholami przy ulicy Płk. Dąbka, ul. Komeńskiego oraz ulicy Czołgistów. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1200 butelek różnych alkoholi, w tym piwa, wina oraz alkoholi wysokoprocentowych. Towar został spisany i zabezpieczony u właścicieli za zobowiązaniem. Okazało się, że we wszystkich lokalach wygasła koncesja nawet kilka miesięcy wcześniej. Właściciele punktów zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Sprzedaż alkoholu bez zezwolenia jest to przestępstwo z art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Za popełniony czyn grozi kara grzywny, przepadek napojów alkoholowych oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlatego nie warto starać się o konesje, kupuje sie troche piwa wrzuca do lodówki i sprzedaje kasa jest i nie trzeba obawiac się kontroli
 • A wszystkich trzeba utrzymać - tych urzędników, tych celników, tych policjantów którzy zamiast pilnować porządku to kontrolują przedsiębiorczych ludzi!!! Zdjąć te pęta z ludzi i dać im swobodę działania, a nie tylko przepisy i przepisy wymyślają, jak się nie narobić i zarobić - rzesza urzędników żyje z tego haraczu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  próbuję coś robić(2012-09-06)
 • art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sprzedaż bez koncesji to przestępstwo, a z koncesją to już nie jest przestępstwo. A jaka to jest różnica, patrząc na art. 43 ? Przeczą sami sobie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kłamstwo, goni kłamstwo(2012-09-06)
 • ja bym kazal wlascicieklowi wszystko wypic taka kara
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piwosz(2012-09-06)
 • NAPRAWDĘ???? a gdzie byli rodzice?????
 • NIEDOWIARY NAPRAWDĘ ZDZIWIENI????? a gdzie rodzice?????
 • Bez koncesji przestępstwo, przez które wspieramy alkoholizm. A z koncesją - "haraczem" wszystko gra. HAHAHA !!! Cyrk Monte Pythona by tego nie wymyślił :))) Ten kraj się cofa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pawel.(2012-09-06)
 • szkoda, że od tylu lat nie zajmą się tym, że na rynku sprzedają ruskie fajki, ale oni mają pozwolenie, bo płacą im dolę za to, że mogą sprzedawać!!!!!
 • a ja teraz nie mam co pić:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pijak z Komeńskiego(2012-09-09)
 • Na rynku fake ruskie sprzedaja I works I koncesji nie maja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_8363(2012-09-11)
 • nie koncesji, tylko zezwolenia. W Polsce zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej jest tylko (albo aż) 7 obszarów koncesjonowanych i bynajmniej nie ma tam prowadzenia sprzedaży alkoholu. Szkoda czasu na opisywanie różnic między koncesją a zezwoleniem, tym niemniej autor artykułu powinien orientować się w podstawowej terminologii.
Reklama