UWAGA!

Środki zapobiegawcze w sprawach o znęcanie się

Elbląg, Środki zapobiegawcze w sprawach o znęcanie się
fot. (arch. portEl.pl)

34-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją żoną odpowie za swój czyn przed sądem. Czas do rozprawy spędzi w areszcie. Zadecydował o tym sąd, który na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. Dodatkowo wobec innego mężczyzny zastosowano dozór policji oraz zakaz zbliżania się do żony również za znęcanie się psychiczne i fizyczne. 

Samo zdarzenie, w którym interweniowali policjanci miało miejsce w minioną sobotę. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Ryszarda B. Około godziny 1 w nocy, w sobotę funkcjonariusze zatrzymali awanturującego się mężczyznę. Żona Ryszarda B. była zastraszona i nie chciała złożyć zawiadomienia w tej sprawie. W związku z powyższym zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad pokrzywdzoną złożył kurator społeczny zatrzymanego. To pozwoliło policjantom skutecznie odizolować sprawcę od ofiary. Prokurator zarzuca mężczyźnie, że od lutego br. będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których używał słów wulgarnych i obraźliwych, dodatkowo bił żonę rękoma po całym ciele. Po wnikliwej analizie materiałów dowodowych Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
       Drugi agresor został zatrzymany również w sobotę koło godziny 18 po tym jak funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję w sprawie awanturującego się mężczyzny. Zgłaszająca zeznała, że od 2009 roku jej mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Wyzywa ją, ciągnie, szarpie i uderza różnymi przedmiotami. 40-letniego mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Antoni B. usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i musi on dwa razy w tygodniu zgłaszać się do komendy. Dodatkowo Antoni B. otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania, a także zakaz zbliżania się do swojej ofiary.
      
       O winie obu mężczyzn rozstrzygnie teraz sąd. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad drugą osobą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolnośc
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama