UWAGA!

To jest napad! Sprawca w areszcie

 Elbląg, To jest napad! Sprawca w areszcie
(fot. KMP Elbląg)

Policja wspólnie z prokuraturą zawnioskowała o areszt tymczasowy dla 19-letniego Michała U. Młody mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie rozboju w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Elbląga. Straszył ekspedientkę wiatrówką. Teraz może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

Sceny niemal jak z zagranicznego filmu rozegrały się w jednym ze sklepów spożywczych w śródmieściu. Niemal, bo sprawca nic nie zabrał, a „broń” użyta do napadu to zwykła wiatrówka na CO2. Zdarzenie miało miejsce 20 sierpnia. Do jednego ze sklepów spożywczych wszedł młody mężczyzna i kierując w stronę ekspedientki przedmiot przypominający broń, zażądał wydania wszystkich pieniędzy znajdujących się w kasie. Kobieta zaczęła krzyczeć i po chwili uciekła na zaplecze. 19-latek, wystraszony sytuacją, wybiegł ze sklepu niczego z niego nie zabierając. Policjanci kryminalni niedługo po tym ustalili sprawcę i go zatrzymali. Okazał się nim być notowany już wcześniej Michał U. Funkcjonariusze ustalili także, że młody mężczyzna wyrzucił do pojemnika na śmieci użytą do napadu wiatrówkę.
       Za usiłowanie dokonania rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Taką bowiem górną granicę za ten czyn przewiduje Kodeks Karny.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama