UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tragedia w parku Kajki. Wyrok o połowę mniejszy

2019-06-11
Aktualizowany 2019-06-11 15:16
Elbląg, Tragedia w parku Kajki. Wyrok o połowę mniejszy
(fot. AD, arch. portEl)

Dwa lata i cztery miesiące więzienia - taką karę orzekł Sąd Okręgowy w Elblągu wobec Michała G., który nieumyślnie doprowadził do śmierci partnerki w parku Kajki. To mniejszy wyrok niż wcześniej zasądzony, bo zmieniła się kwalifikacja prawna czynu.

Cztery lata więzienia - na taką karę skazał w styczniu 2019 r.  Sąd Rejonowy w Elblągu 36-letniego Michała G., który nieumyślnie doprowadził do śmierci partnerki. Do tragedii doszło w parku Kajki dwa lata wcześniej. Mężczyzna szarpał Monikę, w efekcie wpadła ona do strumyka, uderzyła głową w drewniane paliki i straciła przytomność. Zmarła następnego dnia w szpitalu. Od wyroku odwołał się zarówno obrońca Michała G., jak i prokurator. O tym, co dalej zdecydował Sąd Okręgowy w Elblągu
       - 4 czerwca przewód sądowy został zamknięty, w konsekwencji czego 6 czerwca zapadł wyrok - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. -  Częściowo został zmieniony wyrok Sądu Rejonowego w zakresie kwalifikacji prawnej jednego z czynów oraz w zakresie wymiaru kar orzeczonych przez Sąd Rejonowy za poszczególne czyny, w związku z czym obniżono także karę łączną do 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd ponadto uchylił tymczasowe aresztowanie skazanego Michała G.
       Sędzia Koronowski dalej wyjaśnia: - Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej, które polegało na szarpaniu pokrzywdzonej. Czyn ten został zakwalifikowany z art. 217 § 1 kk, a więc z artykułu ze znacznie niższym zagrożeniem (do roku pozbawienia wolności zamiast - jak w art. 155 kk "nieumyślne spowodowanie śmierci" - do 5 lat pozbawienia wolności). Oskarżony został skazany za ten czyn na 2 miesiące pozbawienia wolności. Ponadto Sąd Okręgowy karę za drugi czyn (nieudzielenie pomocy) obniżył z 3 lat do 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Przypomnę, że również 2 lata i 4 miesiące pozbawienia wolności wyniosła kara łączna wymierzona przez Sąd Okręgowy za oba czyny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama