UWAGA!

Udawały pracownice socjalne

 
Elbląg, Udawały pracownice socjalne

95-latka z Elbląga padła ofiarą dwóch kobiet podszywających się za pracownice socjalne. Policja apeluje, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a odwiedzających nas „fachowców” czy inne osoby „troszczące się” o nasze zdrowie traktować z ograniczonym zaufaniem.

Do zdarzenia doszło dziś (31 stycznia) Nad Jarem. Do jednego z mieszkań w Elblągu, pod pretekstem sprawdzenia warunków mieszkaniowych, weszły najprawdopodobniej dwie kobiety w wieku około 40-50 lat. Pokrzywdzona była przekonana, że ma do czynienia z pracownicami socjalnymi.
       95-latka zorientowała się, że coś było nie tak dopiero, gdy kobiety opuściły mieszkanie. Wtedy zauważyła, że z mieszkania zginęły pieniądze. Sprawa trafiła na policję.
       Policja apeluje do osób opiekujących się swoimi starszymi rodzicami czy dziadkami o informowanie ich o tego rodzaju oszustwach.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a policja oprócz wysyłania apeli potrafi złapać oszustki czy tylko komunikaty w stylu " policja poszukuje światków" ? Za to na kierowców i pieszycz w chorych akcjach NURD polowanie idzie pełną parą.
 • Po klatkach bloków Zawady chodził facet. który rzekomo kiedyś na zlecenie SM Zakrzewo wymieniał okna. Sprawdzając teraz ich stan, SM nie dawała żadnego zlecenia w PRYWATNYCH MIESZKANIACH. Bo nie mogła, a ludzie wpuszczali do mieszkań. Co NAIWNE, TO NAIWNE. " Róbta co chceta "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Normalni?(2019-02-02)
 • Moze to te same co rok temu udawały też pracownice socjalne na Zawadzie tylko teraz zmieniły okolice
 • @Gosc - Tak czy inaczej, nie zaleca się trzymać pieniędzy na stole.
Reklama