UWAGA!

Ukradli łódź WOPR, bo chcieli popływać

 
Elbląg, Ukradli łódź WOPR, bo chcieli popływać

Łódź należącą do WOPR odcumowali najprawdopodobniej zrywając zabezpieczającą kłódkę, a następnie pływali nią po rzece Elbląg. Mowa tu o dwóch nietrzeźwych mężczyznach, których zatrzymali policjanci. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.

Wczoraj (14 sierpnia) przed godziną 22 dyżurny komendy odebrał sygnał o dwóch mężczyznach pływających po rzece łodzią z napisem WOPR. Podejrzenie wzbudziło to, że żaden z nich nie wyglądał na ratownika wodnego, a poza tym zachowywali się tak, jakby byli pijani. Na miejsce w okolicy ulicy Warszawskiej pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zauważyli mężczyzn. Gdy dojechali na miejsce ci zdążyli już dopłynąć do brzegu. Tam pozostawili łódź i aby uniknąć odpowiedzialności próbowali uciec. Policjanci zatrzymali obu sprawców po krótkim pościgu. Jednym z nich okazał się 55-letni Jerzy Ś., drugim 29-letni Mariusz C. Obaj byli pijani. Pierwszy z mężczyzn miał 2,55 drugi 1,66 promila alkoholu w organizmie. Resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje kare nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a dlaczego jedną noc w areszcie, a nie 7 i potem 300 godzin prac spolecznych, a w realu rano na wolność, na piwko, a za rok może sprawa i zawiasy. Tak nigdy nikogo niczego nie nauczymy. Czy tego uczą prawników przez 5 lat studiów ?
 • Osobiście powiadomiłem policję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eS. Be-eK(2012-08-15)
 • szkoda, że się nie potopili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  neptun(2012-08-15)
 • Tu prawo zadziałało szybko. Co ze sprawą zarządu spółki Heise & Gostkowski Sp. z o. o. z Elbląga - ciągnącą się już bodajże z 8 lat. Kiedy zapadnie wyrok w sprawie zarządu spółki Heise & Gostkowski Sp. z o. o. i 7 innych oskarżonych. Warto wiedzieć, ongiś było o tym głośno. ! Czy na rozprawie 20 09 2012r, zapadnie wreszcie wyrok będzie rychłe rozstrzygniecie sprawy. Dotyczy nadużyć przy budowie kotłowni na biomasę we Fromborku przez spółkę pod firmą Heise & Gostkowski Sp. z o. o. z Elbląga. Odpowiada przed sądem 9 osób; zarząd tej spółki, pracownicy, współpracownicy i b. burmistrz Fromborka. Wcześniej zapadł wyrok skazujący wspomnianych, przed sądem w Braniewie, został uchylony ze względów proceduralnych. Sprawa K 130/10,Sąd Okręgowy w Elblągu, sala nr … … . .godz. 9.00 dnia 20 09 2012 r.
 • jajco wija pilnuj swojej starej
Reklama