UWAGA!

Uważaj na internetowych złodziei

 
Elbląg, (fot, KMP Elbląg)
(fot, KMP Elbląg)

Elbląscy policjanci odnotowali ciągu kilku dni trzy sprawy dotyczące „nieudanych” zakupów internetowych. Wyłudzone przez nieuczciwych sprzedawców kwoty wynoszą od 130 do ponad 600 złotych. Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy transakcjach internetowych.

Pierwszą ze spraw był zakup damskich butów za kwotę 199 złotych. Kobieta zamawiająca przez Internet buty, zapłaciła za nie, ale towaru nie otrzymała. Po dwóch miesiącach „oczekiwania", postanowiła sprawę zgłosić na policję.
       Miesiąc na otrzymanie dresów zakupionych na portalu aukcyjnym czekał pewien mężczyzna z Elbląga. Po tym czasie również zgłosił sprawę. W tym przypadku na zakup odzieży pokrzywdzony przeznaczył 135 złotych.
       Największą stratę poniósł natomiast mężczyzna, który za ponad 600 złotych zakupił wirtualny nóż (atrybut w grze komputerowej). Wirtualny przedmiot miał trafić do odbiorcy jednak, jak to bywa czasem z wirtualnym przedmiotami – rozpłynął się, podobnie jak wpłacone przez kupującego pieniądze. Policjanci zabezpieczyli już dokumentację dotyczącą oferty sprzedaży oraz samej transakcji.
       Wyłudzenie pieniędzy traktowane jest jako oszustwo. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za nie kara do 8 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama