UWAGA!

W Braniewie interweniowali 57 razy

 Elbląg, W Braniewie interweniowali 57 razy

Minione 72 godziny to 57 podjętych policyjnych interwencji, w  tym zatrzymanych dwóch pijanych kierowców, 10 rodzinnych kłótni, a także zgłoszenia związane z leżącymi, pijanymi osobami. W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze zatrzymali także siedem dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze w ciągu minionych 72 godzin byli wzywanie 57 razy. 10-krotnie policjanci godzili spory pomiędzy członkami rodziny, a w czterech przypadkach interweniowali wobec pijanych, leżących osób.
       Ostatnie dni po raz kolejny udowodniły, że pijani ,,za kierownicą'' wciąż stanowią zagrożenie dla innych uczestników dróg. Tym razem policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w gminie Braniewo w sobotę – wtedy też okazało się, że motorowerzysta jechał mając ponad dwa promile. Dzień później, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, 31-latek nie stanowił już zagrożenia dla innych. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Jak ustalił patrol, kierowca poruszał się po drogach osobowym vw. Co więcej, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż starosta wydał decyzję o ich cofnięciu.
       W ciągu ostatnich 72 godzin policjanci zatrzymali także siedem dowodów rejestracyjnych. W większości przypadków było to związane z brakiem terminowych badań technicznych pojazdów.
       Funkcjonariusze przypominają, że bez względu na ilość przeprowadzanych interwencji i poświęcany im czas, wciąż zachowują czujność, zarówno w stosunku do pijanych kierowców jak i do wszystkich osób, których zachowanie mogłoby naruszyć jakiekolwiek dobro chronione prawem.
sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama