UWAGA!

Wchodzisz do mieszkania, przekręć klucz w zamku

Elbląg, Wchodzisz do mieszkania, przekręć klucz w zamku
fot. policja

Elbląscy policjanci zatrzymali 63-latka podejrzanego o kradzież portfela z jednego z mieszkań na terenie Elbląga. Mężczyzna miał skorzystać z nieuwagi lokatorów i otwartych drzwi. Portfel zabrał z przedpokoju. Policja przypomina o zamykaniu drzwi na klucz, gdy jesteśmy w mieszkaniu. Uchroni to nas przed takimi sytuacjami.

63-letni mężczyzna nie po raz pierwszy zadziałał w ten sposób. Był już znany policji z podobnych przestępstw. Elementem jego stylu działania było właśnie sprawdzanie czy są zamknięte drzwi. Gdy nie były, niepostrzeżenie wchodził do przedpokoju i zabierał stamtąd cenniejsze rzeczy. Były to głównie portfele, torby, saszetki. Mężczyzna przeszukiwał również powieszoną w przedpokoju garderobę.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o dokonywanie kradzieży 63-latka. Zarzuca mu się popełnienie dwóch takich podobnych czynów. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny za dokonanie kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Często uznajemy, że skoro na klatce schodowej jest domofon to drzwi naszego mieszkania nie muszą być zamknięte na klucz. To oczywiście błędne myślenie. Jak pokazuje policyjna praktyka sprawcy potrafią sprawdzić nawet kilkanaście mieszkań za nim trafią na takie, w których naciśniecie na klamkę spowoduje otwarcie drzwi. Pamiętajmy o tym.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama