UWAGA!

Włamanie dla zabawy

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich: 13-letniego Damiana C. i jego rówieśnika Łukasza C. Obaj mają na koncie szereg włamań i są bardzo dobrze znani policjantom.

Chłopcy włamali się między innymi do sklepu z materiałami biurowymi, z którego ukradli kilkadziesiąt rolek taśmy do kas fiskalnych. Taśmy jako serpentyny wrzucili do rzeki Kumieli. Damian i Łukasz włamali się również do sklepu chemicznego, z którego skradli kilka opakowań farby olejnej i proszku do prania. Proszek sprzedali w swojej dzielnicy, a farbę spalili dla zabawy.
     Nieletnim udowodniono kilka innych włamań, m.in. do hal produkcyjnych na terenie przedsiębiorstwa przy ulicy Grunwaldzkiej. W pomieszczeniach tych chłopcy odcięli przewody od suwnicy, skradli miedziane przewody od spawarek i zniszczyli mienie znajdujące się w pomieszczeniach.
     Podejrzani przyznali się sami do kradzieży dziewięciu sekatorów z elbląskiego sklepu wielobranżowego. Skradzione sekatory sprzedali następnie na parkingu przed tym samym sklepem.
     W sumie Damianowi i Łukaszowi udowodniono siedem włamań, jedną kradzież w sklepie oraz zdewastowanie budki telefonicznej. Czynności w tej sprawie prowadzi policja. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama