UWAGA!

Włamywacza zdradziła wiertarka

 
Elbląg, Włamywacza zdradziła wiertarka
fot. policja

Dość nietypowym narzędziem przestępstwa posługiwał się 53-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna używał do tego celu starej wiertarki. Nie miał do niej korbki, więc dorobił ją z nastawnego klucza. Przerobione urządzenie zabezpieczyli policjanci. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna ma na koncie 8 czynów. Są to włamania do domów oraz usiłowania włamań. Nie za każdym razem bowiem przerobiona w ten sposób wiertarka dała radę pokonać zabezpieczenia. Gdy policjanci zatrzymali 53-latka okazało się, że ma on niektóre przedmioty pochodzące z włamań. Był to np. skradziony telefon oraz kurtka.
       53-latek wskazał też ukryte w przydomowych zaroślach urządzenie. Była to wspomniana już wiertarka z kluczem nastawnym zastępującym korbkę. Mężczyzna działał na terenie podelbląskim a także w okolicach Malborka. Wspólnym mianownikiem włamań oraz usiłowania włamań były ślady po wiertle. W ten sposób 53-letni sprawca w ocenie policjantów za każdym razem na miejscu przestępstwa „składał swój podpis”. Teraz stanie przed sądem. Kodeks Karny za włamania przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama