UWAGA!

"Wnuczęta" staną przed sądem

Działali na terenie trzech województw. Metoda zawsze była taka sama i - niestety - skuteczna. Dzwonili do starszych kobiet, podawali się za wnuczka lub policjanta i - wykorzystując łatwowierność ofiar - wyłudzali od nich pieniądze. W sumie blisko 100 tysięcy złotych. Teraz Jakub M. Adam M. i Grzegorz Z. staną przed sądem. Może grozić im kara do 8 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim akt oskarżenia przeciwko: Grzegorzowi Z., Jakubowi M. i Adamowi M. We wrześniu i w październiku 2016 r. mężczyźni ci oszukali 10 kobiet stosując tzw. metodę na wnuczka lub policjanta. Dzwonili do starszych pań i informowali, że potrzebna jest im znaczna kwota pieniędzy, bo oni/lub osoby bliskie pokrzywdzonym, spowodowali wypadek drogowy i chcą uniknąć odpowiedzialności. A to kosztuje. Oczywiście do żadnego wypadku nie doszło, ale w ten sposób wyłudzili od mieszkanek województw: warmińsko-mazurskiego pomorskiego i kujawsko-pomorskiego 96 900 zł. Odbierali kwoty w wysokości od 2 do 30 tys. zł.
       Sprawcy nie byli wcześniej karani, ale teraz nie unikną odpowiedzialności. W toku śledztwa, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec jednego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który ostatecznie został zmieniony na dozór policji.
       Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama