UWAGA!

Wybijał szyby, kopał samochody

Elbląg, Wybijał szyby, kopał samochody

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 17-letniego Kamila N. Ten młody mężczyzna podejrzany jest o niszczenie wiat przystankowych i samochodów na terenie miasta.

Kamil był już wcześniej znany elbląskiej policji. Dewastował i niszczył mienie. Policjanci udowodnili mu łącznie 16 takich czynów.
       - Działał od ubiegłego roku – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Bez żadnego powodu wybijał kamieniem szyby wiat przystankowych i kopał napotkane na drodze samochody. Policjanci udowodnili mu zniszczenie wiaty przystankowej, między innymi na ulicach: Marymonckiej, Rycerskiej, Ogólnej, 12 Lutego, 1 Maja, Płk. Dąbka. Na placu zabaw w Parku Kajki zerwał drewniany dach domku dla dzieci – kontynuuje Sawicki. - Przy ulicy Pawiej, Górnośląskiej, Fałata oraz na parkingu sklepu Kaufland i parkingu cmentarza Agrykola niszczył samochody kopiąc je, rzucając kamieniem lub urywając lusterka.
       Zgodnie z literą prawa Kamil odpowie za swoje czyny jeszcze przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, gdyż w chwili popełnienia przestępstwa nie miał skończonych 17 lat.
       - Analizy policyjne wskazują, że tego typu przestępstwa są najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa – wskazuje Jakub Sawicki. - Dlatego też, funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby izolować od społeczeństwa sprawców podobnych aktów bezmyślności.
       Policjanci przypominają, że kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
      
oprac. A na podst. info. KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kiedyś, ktoś go dopadnie przy tych demolkach, a policja nie zdąży przyjechać. Dopiero wtedy przestanie dewastować.
 • W polsce nawet najprostsze rzeczy są problemem, tu też na sympatycznym czlowiekiem bedą głowić się naukowcy. Jesteśmy w Uni, czy bedziemy czekać, aż oni nam narzucą swoje prawo karne dla 17 letnich. Informacje tu zamieszczone slużą jako zacheta dla innych, w Polsce nieletni nie podlegają żadnej karze, także ich rodzice nie ponoszą odpowiedzialności za czyny dzieci.
 • śmieć! jak go wychowali starzy pewnie w tym czasie obalali kolejną flachę jak dorwie go kiedyś ktoś podczas niszczenia czyjegoś mienia to nogi mu z dupy powyrywa
 • Jak możecie być tak okrutni? To biedne dziecko z ADHD, potrzebuje specjalistycznej opieki i dużo wyrozumiałości. ; DDD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-01-18)
 • Tępe rodzinki komendantów ze wsi wrabiały obywateli tego miasta w zdarzenia drogowe dla kasy. ! I co z tego ! Jak lokalne wszyscy ! ich się boicie i nie podejmujecie tego tematu bandy przestępczej ! zorganizowanej grupy przestępczej z milicją elbląską na czele !
 • Daj kamienia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonymous(2010-01-18)
 • Podano, że bez powodu niszczył wiaty na przystankach, a jaki może być powód ich niszczenia?
 • Głupota !!
 • Ale niszczył tylko te źle zaparkowane samochody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  van Dal(2010-01-18)
 • Panowie Policjanci z prewencji nie możecie Dorwać gnoja i wypałować go po cichu, tak aby nigdy nie ruszył nie swojego. Zysk dla was i dla nas i zero kosztów sądowych. Nic tak nie działa jak obolały zadek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wku..ny(2010-01-19)
 • Wk. .ny, uwazaj, bo Cie policjanci namierza i zatrzymaja za podrzeganie do przestepstwa, zeby zaliczyc kolejny wpis na Portelu. ..
Reklama