UWAGA!

Wymuszali haracze, usłyszeli wyroki

Elbląg, Wymuszali haracze, usłyszeli wyroki

Decyzją elbląskiego sądu 22-letni Michał B. i 23-letni Kacper D. trafią do więzienia. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w sierpniu tego roku za wymuszanie haraczy i rozboje. Ostatnie miesiące obaj spędzili w areszcie czekając na rozprawę.

Informację o tym, że na terenie Elbląga pojawiły się osoby wymuszające haracze w zamian za ochronę, funkcjonariusze uzyskali drogą operacyjną. Z zebranych przez CBŚ informacji wynikało, że sprawcy tych przestępstw w swoim działaniu byli brutalni. Osoby, które stały się ich ofiarami miały być zastraszane i bite.
       Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy CBŚ proceder ten został zatrzymany w zarodku. Pod koniec sierpnia na jednej z ulic Elbląga około godziny 14 doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn. W związku z tym, że funkcjonariusze mieli informację, że sprawcy mogą mieć przy sobie niebezpieczne przedmioty, akcja przeprowadzona została dynamicznie i stanowczo. Na rękach obu mężczyzn zacisnęły się wówczas kajdanki. Było to na gorącym uczynku odbierania przez nich haraczu. Michał. B. oraz Kacper D. zostali obezwładnieni i przewiezieni do Wydziału CBŚ w Elblągu, gdzie zostali przesłuchani.
       Prokurator Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa i przedstawieniu im zarzutów.
       Następnego dnia, na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 22- i 23-latka na okres trzech miesięcy.
       Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Zgodnie z wyrokiem, Michał B. spędzi w więzieniu 3 lata i 6 miesięcy, natomiast Kacper D. -  2 lata i 6 miesięcy.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama