UWAGA!

Wyniósł z kościoła wzmacniacz i ... biret

Elbląg, Wyniósł z kościoła wzmacniacz i ... biret

Elbląscy policjanci zatrzymali 32-letniego Daniela Z., który ukradł sprzęt nagłaśniający z zakrystii elbląskiej katedry. Wartość skradzionego mienia to około 4,5 tys. złotych. Sprzętu, jak na razie, nie udało się odzyskać. Sprawca kradzieży ukrył wzmacniacz na strychu, a stamtąd… ukradł mu go ktoś inny.

Zdarzenie miało miejsce 24 grudnia zeszłego roku około godziny 23. Wtedy to wracający ze sklepu nocnego 32-latek, wpadł na pomysł sprawdzenia, co dzieje się w elbląskiej katedrze. Skorzystał z faktu, że drzwi prowadzące do zakrystii były otwarte, a w środku nikogo nie było. Zabrał więc jedno z urządzeń nagłaśniających. Był to wzmacniacz o wartości 4,5 tys. złotych. Mężczyzna zabrał także nakrycie głowy tzw. biret należący do jednego z księży. To właśnie w tej nietypowej czapce był widziany, gdy zmierzał do swojego domu. Policjanci ustalili i w miniony piątek zatrzymali Daniela Z. Okazało się wtedy, że 32-latek po kradzieży ukrył wzmacniacz na strychu budynku, w którym mieszkał. Gdy wrócił po niego już go tam nie było. Najprościej ujmując, złodziej został okradziony ze swojego łupu. Biret, który także zabrał z kościoła, wyrzucił, bo ocenił, że do niczego mu się nie przyda.
       Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. W chwili kradzieży był pijany. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tyle bowiem za kradzież przewiduje Kodeks Karny.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama