UWAGA!

Z motyką na... sklep

 Elbląg, Z motyką na... sklep

34-latek z Ornety został zatrzymany po tym, jak motyką i siekierą próbował włamać się do sklepu w na terenie gm. Pieniężno. Sprawcę ujął właściciel, który nieplanowanie pojawił się w sklepie. Mężczyzna powiedział policjantom, że włamał się, bo „sklep był po drodze”. Jak ustalili funkcjonariusze, 34 -latek w dniu włamania opuścił zakład karny.

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu lidzbarskiego, który został ujęty na gorącym uczynku próby włamania się do sklepu przez właściciela lokalu. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel otworzył sklep na prośbę klienta. Panowie będąc w środku usłyszeli niepokojące odgłosy na dachu. Na zewnątrz zobaczyli nieznanego mężczyznę, który motyką i siekierą odrywał deski i papę z dachu sklepu. Zaskoczony obecnością mężczyzn sprawca próbował uciekać, jednak został ujęty przez właściciela. Wezwany na miejsce policyjny patrol zatrzymał sprawcę, którym okazał się mieszkaniec Ornety. Policjantom powiedział, że włamał się, ponieważ „sklep był po drodze”. Jak ustalili ponadto funkcjonariusze, 34 -latek w dniu włamania opuścił właśnie zakład karny. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
       Złodziej usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się. Za usiłowanie polskie prawodawstwo przewiduje taką samą odpowiedzialność jak za dokonanie, czyli czyn sprawcy zagrożony jest karą do 10 lat pozbawiania wolności.
      
KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama