UWAGA!

Z promilami, za to bez prawa jazdy

Dwóch braci kierujących motocyklami pod wpływem alkoholu zatrzymali wczoraj wieczorem (22 maja) w Pogrodziu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z elbląskiej Placówki SG, współdziałający z policjantami KMP.

- Podczas patrolu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli motocyklistę kierującego Jawą Cezet - informuje kmdr por. Grzegorz Goryński, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - Nie jechał on w kasku, a pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Kierujący nim 21-letni pogrodzianin nie posiadał prawa jazdy (nie miał uprawnień) oraz dokumentów tego pojazdu. Podczas trwania czynności sprawdzających nadjechał kolejny motocykl, który także został zatrzymany. Okazało się, że jechał nim 23-letni brat kontrolowanego. On także nie jechał w kasku i nie posiadał jakichkolwiek dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz dowodu rejestracyjnego. Motocykl WSK był także bez tablic rejestracyjnych. W trakcie wyjaśnień zachowanie kierującego wskazywało, że może być on pod wpływem alkoholu. Wezwani przez patrol policjanci z KMP w Elblągu poddali motocyklistów badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy z nich miał 0,76 mg/litr (ok. 1,52 promila), a drugi 0,94 mg/litr (ok. 1,88 promila). Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a motocykle na lawecie trafiły na policyjny parking. W związku z popełnieniem przez nich przestępstwa, dalsze czynności prowadzić będą policjanci z KMP w Elblągu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No ale jazda. .. rzecznik kmp pan S. powinien na nauki do Gdańska pojechać i wziąć lekcje z tematu : "Jak rzetelnie podawać informacje do prasy i innych mediów". Uczuć się, uczyć, i jeszcze raz uczyć panie S. Nawet obłuda nie podniosła wskaźników naszej komendy w województwie. .. szkoda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator pogrodzianin(2008-05-24)
 • Ta graniczna na tych krosach nie mogła ich dogonić-to był przypadek. No i wielce się wykazali. Chłopaków nie stać na krosy, ponaprawiali sobie po dziadku motocykle i opili sukces no i trzeba było spróbować jak jeżdżą. Na miejscu GURU graniczniaków zatrudniłbym chłopaczków, za mechaników jak i za instruktorów jazdy na ich krosach. A ta laweta to IBIZA-kapitalnie wyglądała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozbawiony(2008-05-24)
Reklama