UWAGA!

Za szybko na motocyklach

 Elbląg, Za szybko na motocyklach
fot. policja

Podczas wczorajszej (4 czerwca) kontroli prędkości policjanci zatrzymali dwa sportowe motocykle, których kierowcy pożegnali się z prawami jazdy. Przekroczyli tzw. 50+ w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają przed brawurą, która jest przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Wczoraj (4 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość na terenie miasta oraz w miejscowości Kadyny pod Elblągiem. 26-latek kierujący sportowym suzuki, na pięćdziesiątce, jechał 107 km/h. Natomiast inny kierowca motocykla honda na czterdziestce jechał 96. Tym samym obydwaj kierowcy dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami oraz punktami karnymi.
       Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe niż kierowcy samochodów.
       Dlatego niezmiernie istotne są zasady, jakimi powinni kierować się motocykliści. Odpowiedni ubiór, kombinezon to podstawa, kask ochronny to niezbędne minimum i obowiązek.
       Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem, samochodem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.
       Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe "patrzenie w lusterko". Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.
       Nie zapominajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, również tych najtragiczniejszych. W ubiegłym roku policjanci z Elbląga odnotowali 7 wypadków z udziałem motocyklistów. Dwóch kierowców jednośladów zapłaciło za to najwyższa cenę – życie.
      
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i na wasze PINCET jak widac sie znajduje
 • Popatrz se na zdjęcie to może zrozumiesz o co tu chodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Honda...aaa(2019-06-05)
 • noooo, na zakrętach do Kadyn to nieźle pędzą. .. Gdyby tak jeszcze Policja na zakręcie w Suchaczu stanęła! tam jest 30 dopuszczalna prędkość, a z góry od granicy wsi większość pędzi co najmniej 80,bywa, że i więcej. ..
 • W Wikrowie i Wiktorowie też są tacy na motocyklach do zabrania prawka.
 • Zacytuję - " Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji " - Dala kogo???? Na pewno nie dla tych, co cenią sobie bezpieczeństwo i spokój !!!!
 • Policjo ! Nie ostrzegać ! Karać ! Policji nie widać na ulicach i drogach. .. bo ochrania władzę, pielegrzymki, manifestacje itp na których prawie nikt nie ginie. Policjo i kierowcy ! Przypominam, że godnie z przepisami prędkości 140 km/h, 120 km/h, 90 km/h itd. a także 50 km/h to są maksymalne prędkości na danej drodze ! Dotyczy to także wyprzedzania ! Np. jeżeli ktoś w terenie zabudowanym wyprzedza z prędkością większą jak 50 km/h, to za każde przekroczenie o 10 km/h traci punkty i płaci mandat zgodnie z taryfikatorem. Patrząc co się wyrabia na drogach to ponad 90 % kierowców łamie przepisy, przez co ginie ok. 4000 ludzi i ok 40.000 kalek, bo prędkość jest główną przyczyną wypadków w Polsce ! Policjo ! Do roboty i pracy na drogach. Hej !
 • I już więcej się nie zatrzymają.
 • Jak tylko widzę w lusterku jakaś szlifierkę, dostarcza to wielu NIEMIŁYCH emocji.
 • Jedziesz samochodem i jak antylopa na sawannie, oglądajac się w około ciągle sprawdzasz czy baran nie jedzie. a i tak niewiele to daje, jak on 200 km/godzinę zasuwa. KARAĆ!
 • " Policjo ! Nie ostrzegać ! Karać ! Policji nie widać na ulicach i drogach" - Zgadzam się, bo tak jest rzeczywiście, dużo się mówi a mało się robi.
Reklama