UWAGA!

Za zabójstwo dzieci przed sąd po raz drugi

 
Elbląg, Lucyna D., skazana na 25 lat za potrójne zabójstwo stanie przed sądem po raz drugi
Lucyna D., skazana na 25 lat za potrójne zabójstwo stanie przed sądem po raz drugi (fot. arch. portEl)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok Lucyny D. z Lubawy, skazanej na 25 lat więzienia za zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Częściowo uznał argumentację obrony, która domagała się kolejnej opinii psychiatrycznej. W ten sposób sprawa wróciła na elbląską wokandę. Proces rozpocznie się 9 grudnia.

Proces Lucyny D. toczył się przed Sądem Okręgowym w Elblągu za zamkniętymi drzwiami od maja do września 2014 r. Ostatecznie kobieta została skazana na karę 25 lat więzienia za potrójne zabójstwo. Prokurator Okręgowy w Elblągu uznał wyrok za słuszny, a obrońca już wtedy zapowiedział złożenie apelacji. Wyrok uznał bowiem za zbyt surowy i niesprawiedliwy. - Nie uwzględnia wszystkich okoliczności ujawnionych w czasie procesu, a przede wszystkim nie uwzględnia tego, że materiał dowodowy wskazywał na nieumyślność działania oskarżonej - mówił mecenas Andrzej Kozielski.
       19 lutego 2015 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok i sprawa wróciła do ponownego rozparzenia do Sądu Okręgowego w Elblągu.
       - Jawność w tym procesie została wyłączona więc zbyt wiele powiedzieć nie mogę - przyznała sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Jest konieczność uzupełnienia postępowania dowodowego, zlecono kolejną opinię biegłych i ta została wykonana przez specjalistów z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Proces ruszy 9 grudnia - kończy rzeczniczka elbląskiego sądu.
      
       Przypomnijmy: W kwietniu 2013 r. w domu małżeństwa D. w Lubawie policjanci odkryli w zamrażarce w kuchni ciała trzech noworodków. Do przyczynienia się do śmierci dzieci w toku śledztwa przyznała się ich matka. Została aresztowana i osadzona w zakładzie karnym. Jej mąż wyszedł na wolność, ale przed sądem w Iławie odpowiadał za znęcanie się nad żoną. Usłyszał wyrok w zawieszeniu.
       Sprawą Lucyny D. zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Akt oskarżenia trafił do sądu w marcu 2014 r. Proces rozpoczął się w maju. Wtedy obrońca oskarżonej mecenas Andrzej Kozielski mówił. - Są okoliczności, m.in. fakt znęcania się męża nad tą kobietą, które mogą zdecydować o zupełnie innym obrocie tej sprawy. Można mieć też wątpliwości czy osoba w pełni władz umysłowych mogła coś takiego zrobić. Lucyna D. przyznała się do nieumyślnego spowodowania śmierci, a nie do zabójstwa – zaznaczył obrońca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama