UWAGA!

Zastraszali, wykręcali ręce i okradali sąsiadów

 Elbląg, Policjanci kryminalni zatrzymali parę rozbójników
Policjanci kryminalni zatrzymali parę rozbójników (fot. KMP Elbląg)

45-letnia kobieta oraz 20-latek okradali mieszkańców tzw. hotelowca przy ul. Łęczyckiej. Zastraszali, używali przemocy fizycznej i zabierali swoim ofiarom pieniądze, papierosy lub inne rzeczy, które przedstawiały jakąkolwiek wartość. Nie oszczędzili nawet osoby niepełnosprawnej. Decyzją sądu kobieta oraz jej kompan zostali tymczasowo aresztowani. Za dokonanie rozboju może im grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Kwoty 40-50 złotych, papierosy lub inne rzeczy osobiste - to najczęściej padało łupem 45-letniej kobiety i jej 20-letniego kompana. Oboje dokonywali rozbojów na mieszkańcach tzw. hotelowca przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Zdarzało się, że te same ofiary były okradane w kilkakrotnie. Sprawcy zastraszali, wykręcali ręce, a następnie przeszukiwali napadniętą osobę. Zabierali wtedy wszystko, co miała przy sobie, a co przedstawiało jakakolwiek wartość. W ten sposób ograbili m.in. osobę niepełnosprawną. W tym przypadku również używali przemocy. Policjanci, którzy zatrzymali sprawców zakładają, że osób pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Nie wykluczają też dalszych zatrzymań współsprawców tego typu przestępstw.
       - Osoby te czuły się przez pewien czas bezkarne – mówi jeden z policjantów kryminalnych zaangażowanych w sprawę zatrzymania sprawców rozbojów. – To poczucie sprawiało, że ich działania przybierały na sile. Nasza interwencja i zatrzymanie tych osób przerwały tzw. zmowę milczenia. Zgromadzony w sprawie materiał już teraz wystarczył do postawienia zarzutów. To jednak nie koniec. Osoby te odpowiedzą za wszystkie dokonane przestępstwa.
      
      
       Policjanci oraz prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie sprawców. Dziś (23 sierpnia) w południe oboje zostali doprowadzeni do sądu. Usłyszeli tę samą decyzję: areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju zgodnie z Kodeksem Karnym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama