UWAGA!

Zatrzymali pijaną kobietę kierującą autem

 
Elbląg, Zatrzymali pijaną kobietę kierującą autem

Policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę, która wsiadła ,,za kółko’’ swojego forda mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jolanta S. wpadła dzięki zgłoszeniu, które otrzymał oficer dyżurny policji od obywatela.

Policjanci z braniewskiej komendy podczas codziennej służby sprawdzają trzeźwość kierowców, którzy poruszają się po drogach powiatu. Poprzez swoje działania funkcjonariusze przede wszystkim uświadamiają uczestnikom ruchu zagrożenia jakie niesie za sobą jazda po pijanemu. Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają ,,za kółko’’ pod działaniem alkoholu. Cieszy fakt, że coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których świadkowie widząc jak do auta wsiada nietrzeźwa osoba informują o tym Policję. To właśnie dzięki takiej reakcji obywatela, zasługującej na pochwałę, funkcjonariusze z Braniewa zatrzymali 49-letnią Jolantę S., która pomimo spożywania alkoholu kierowała swoim autem.
       O tym, że na trasie w okolicach Braniewa samochodem marki Ford przemieszcza się pijany uczestnik ruchu, oficer dyżurny został poinformowany przez obywatela. Na wskazany odcinek drogi natychmiast skierowano patrol. Po chwili policjanci zauważyli nadjeżdżającego forda i zatrzymali do kontroli kierującą. Okazało się, że siedząca za kierownicą 49-letnia Jolanta S. prowadziła auto mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę oraz zatrzymali jej prawo jazdy.
       Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama