UWAGA!

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

 Elbląg, Zatrzymani za posiadanie narkotyków
fot. nadesłana

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 24-latka, i 55-letnią kobietę, którzy są podejrzani o posiadanie narkotyków. W mieszkaniach obojga funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 230 gram marihuany i prawie 400 gram amfetaminy. Łukasz F. i Anna K. odpowiedzą teraz za posiadanie i usiłowanie wprowadzenie do obiegu znacznej ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Elbląga uzyskali informację, że na teren miasta trafiła duża dostawa narkotyków. Przeprowadzili działania i dzień po dniu weszli do mieszkań, w których narkotyki miały być sprzedawane. W środę zapukali do Łukasza F., natomiast wczoraj odwiedzili Annę K. Nie mylili się. W mieszkaniach obojga funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości amfetaminy i marihuany.
       Podczas przeszukania u Łukasza F. na ul. Grunwaldzkiej znaleźli prawie 230 gram marihuany. Część była przygotowana w porcjach do sprzedaży i wraz z wagą leżała przy drzwiach wejściowych. Pozostała marihuana schowana była za lodówką. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do usiłowania wprowadzenia znacznej ilości środków odurzających. Odmówił składania wyjaśnień. Łukasz F. był już notowany, za przestępstwa związane z posiadaniem narkotyków.
       Przeszukanie mieszkania Anny K. przy ul. Narciarskiej również przyniosło rezultaty. Kryminalni znaleźli prawie 390 gram amfetaminy i 28 gram marihuany. Kobieta miała narkotyki pochowane w różnych miejscach. Była to szafka na buty, zmywarka, mikrofalówka, a wagę trzymała w rękawicy kucharskiej. Anna K. także została zatrzymana. Dzisiaj usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień.
       W stosunku do obojga funkcjonariusze będą wnioskowali o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wprowadzenia do obiegu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
       Jak dodają policjanci sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają oni kolejnych zatrzymań.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jednych złapiecie zaraz nowi zaczną, wszystko co nielegalne jest bardziej opłacalne, bezrobocie duże a popyt jest więc i podaż szybko się znajdzie. .. walka z wiatrakami a jak tam dopalacze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  szimurina(2014-09-05)
 • jeśli wprowadzanie do obrotu konopi to przestępstwo to sprzedaż alkoholu należałoby nazwać ludobójstwem 10 lat więzienia. .. a sprzedawali pewnie dorosłym świadomym co kupują obywatelom, amfetamina do lat 60 tych była w aptece sprzedawana czysta, a najniebezpieczneijsze dla zdrowia w narkotykach sa zanieczyszczenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  mrgonzo(2014-09-05)
 • przynajmniej złapali kogoś z większą ilością a nie typka z gietem; feta to zło, Mary Jane to dobro; może by tak kara śmierci za posiadanie narkotyków? po co sie ograniczać do 10 lat. .. chociaż w tych krajach gdzie tak jest i tak nie mogą się ich pozbyć, pij wódę będziesz wielki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  raassta(2014-09-05)
 • w co grasz? 28 gram (gramów być powinno)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  hłehłe(2014-09-05)
 • Feta to sam syf, także jak ktoś tym handluje to mi nawet nie szkoda. Ale co takiego złego jest w trawce ? To, że sobie rośnie i można ją spalic ? Pełen natural. Chipsy, energetyki etc gdzie to sama chemia to możesz kupić, spożyć i tu jest ok. Tak samo z alkoholem. Ile już osób popełniło błędów po %? Ile już osób przez % jest na tamtym świecie? Marihuane się demonizuje, jakby to nie wiadomo co było. Niestety duża część społeczeństwa nadal jest mentalnie w średniowieczu i twierdzi, że marihunaen się wstrzykuje i od razu umiera. .Pozdro dla kumatych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  asdasdasd(2014-09-05)
 • panie władzo panie władzo ja widziałem dwóch obywateli jak denaturat kupowali a później go pili! koniecznie trzeba ich wsadzić do więzienia przecież sobie szkodzą! No i koniecznie wsadzić do więzienia sprzedawczynię denaturatu! Widziałem też przy znanej restauracji na M jak grubas się obżerał niezdrowym jedzeniem! Trzeba ich powstrzymać bo mogą sobie zrobić krzywdę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  25latwolności(2014-09-05)
 • dopiero co dziewczyny się truły dopalaczami i znowu przez policje będą ludzie musieli iść po dopalacze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  podpowiedzialny(2014-09-05)
 • Zyczliwa świnia strzeliła z ucha hehe? czy tez moze ktoś od Myszy czy Robaka wystawił ich specjalnie aby co jakiś czas było pięknie ładnie, ze łapią
 • Nie gram tylko gramów, gimnazjalisto!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  jezypolskitrudnajezy(2014-09-06)
 • .. .odnośnie marihuany. .. chciałabym, żeby nasz rząd zrobił sobie zestawienie skutków ubocznych, szkodliwości, śmiertelności i ilości zatruć alkoholu, dopalaczy i marihuany. Wynik jest oczywisty i każdemu dobrze znany, najlepiej wypada marihuana, więc dlaczego jest nielegalna? a alkohol i dopalacze może kupić każdy małolat? hee?ja się pytam o co tu chodzi? gdzie tu logika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  sadzić,palić,zalegalizować!(2014-09-06)
 • A co z alkoholem ?Tym bardziej powinno się go zakazać. Ile rodzin przez alkohol cierpi zwłaszcza dzieci z rodzin uzależnionych alkoholem. Tego nie zakażą a dlaczego ?, ponieważ kasa za alkohol idzie do rządu a za narkotyki do własnej kieszeni i tu pies pogrzebany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpodpisu(2014-09-13)
Reklama