UWAGA!

Zatrzymano cudzociemców i nastolatkę

 
Elbląg, Zatrzymano cudzociemców i nastolatkę

Policjanci z Braniewa zatrzymali dwóch obywateli Algierii, którzy od dwóch tygodni nielegalnie przebywali w Polsce. Mężczyźni podróżowali po kraju z 17-latką, która od kwietnia minionego roku była poszukiwana w związku z ucieczką z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu.

W minioną środę o godz. 23 policjanci z braniewskiej jednostki kontrolując teren dworca PKP zwrócili uwagę na trzy osoby podróżujące pociągiem relacji Olsztyn - Braniewo. Funkcjonariusze przystąpili do wylegitymowania dwóch mężczyzn i kobiety. Okazało się, że obywatele Algierii 24-letni Jamal A. oraz 19-letni Gilali Y. nie mieli żadnych dokumentów, które uprawniają do pobytu na terytorium Polski. Policjanci ustalili także, że ich towarzyszką była 17-letnia Paulina P., której od kwietnia minionego roku poszukiwali zgorzelscy funkcjonariusze. Nastolatka uciekła z tamtejszego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Paulinę P. umieszczono w placówce opiekuńczej, a jej zagranicznych znajomych zatrzymano w policyjnej celi.
       Dzisiaj policjanci z braniewskiej komendy sporządzili wniosek do Sądu Rejonowego w Braniewie o umieszczenie Jamala A. oraz Gilali Y. w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, gdzie będą przebywać do czasu wydania decyzji o wydaleniu z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama