UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zeznawała pokrzywdzona, drzwi zamknięte

 
Elbląg, Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. ze swoim adwokatem Markiem Gawrylukiem,
Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. ze swoim adwokatem Markiem Gawrylukiem, fot. arch. AD)

Nadal nie ma finału w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, oskarżonego o gwałt i molestowanie seksualne podwładnych. Dziś (27 czerwca) przed elbląskim sądem zeznawała jedna z pokrzywdzonych kobiet. Jednak co dokładnie działo się na sali, nie wiadomo, bo proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Wiadomo, że obrońca oskarżonego chce uniewinnienia swojego klienta, zaś prokurator domaga się podwyższenia kary, jaką Czesławowi Małkowskiemu wymierzył sąd pierwszej instancji.

Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Sąd w Ostródzie zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat.
       Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku kara jest za niska. Z wyrokiem nie zgadza się również oskarżony. Obie strony złożyły apelację i w ten sposób sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Elblągu.
       - Satysfakcjonuje nas wyłącznie wyrok uniewinniający od wszystkich zarzutów - powtarzał dziś (27 czerwca) w sądzie obrońca Czesława Małkowskiego adwokat Marek Gawryluk. - Nie będziemy już składać żadnych wniosków dowodowych. Na każdej rozprawie jesteśmy gotowi na mowy końcowe - zapewniał.
       Iwona Kruszewska z białostockiej prokuratury wskazała na rażącą niesprawiedliwość kary. Jaki wyrok jej zdaniem byłby sprawiedliwy?
       - Taki, który uwzględni apelację prokuratury - skwitowała. A przypomnijmy, ta wnosi o karę 8 lat pozbawienia wolności, zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej przez 10 lat oraz 10-letni zakaz kontaktowania się z główną pokrzywdzoną.
       Oczekiwanie na wyrok jednak wydłuża się. Dziś zeznania składała jedna z pokrzywdzonych kobiet.
       - Moja klientka została przesłuchana uzupełniająco i będzie dalej przesłuchiwana na terminie lipcowym. Tyle się dzisiaj wydarzyło i tyle mogę powiedzieć - mówił po wyjściu z sali sądowej adwokat Andrzej Rogoyski. - Długotrwałość procesów nie jest czymś niecodziennym, zwłaszcza przy tak trudnej sprawie jak ta - zauważył. - Oczywiście, życzyłbym sobie, by to postępowanie trwało krócej, bo taka sytuacja nie służy mojej klientce. To ona jest osobą pokrzywdzoną i chodzi o to, by nie było wtórnej wiktymizacji, powtórnego karania poprzez przeżywanie tego, co już, niestety, przeżyła.
       Kolejny termin rozprawy sąd wyznaczył na 18 lipca. Czy wówczas zapadnie wyrok, też nie wiadomo.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama