UWAGA!

Zgłosił kradzież z włamaniem, której nie było

 Elbląg, Zgłosił kradzież z włamaniem, której nie było

19-letni mieszkaniec Braniewa usłyszy zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Nastolatek wezwał policjantów twierdząc, że nieznany sprawca włamał się do jego mieszkania, z którego ukradł telewizor. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili jednak, że do przestępstwa nie doszło, a rzekomo skradzione mienie 19-latek zastawił w okolicznym lombardzie. Teraz może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Poźnym wieczorem w środę oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony przez jednego z mieszkańców, że ktoś ukradł jego telewizor. 19-latek dodał także, że sprawca dostał się do wewnątrz najprawdopodobniej przez wybitą szybę. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami utrzymywał, że szyba wcześniej była cała, a gdy wychodził po południu z mieszkania telewizor był jeszcze w środku.
       Policjanci pracując nad tą sprawą zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali wszystkie osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia. W zainteresowaniu kryminalnych znalazły się także okoliczne lombardy.
       Dzień po zgłoszeniu funkcjonariusze wiedzieli już, że do przestępstwa nie doszło. Z ustaleń policjantów wynika, że szybę wybił sam 19-latek, gdyż miał problemy z dostaniem się do swojego mieszkania. Telewizora natomiast pozbył się wspólnie ze swoim znajomym, zastawiając mienie w lombardzie.
       Teraz nastolatek odpowie przed sądem. Za przestępstwo zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
      
st.post. Jolana Ciszewska, KMP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Podejrzane to miasteczko. Kiedyś na Portelu niewiele o nim pisano, a dajmy na to 2 lata wstecz do disiaj to same dziwne albo niepokojące historie. Zaczynam mieć obawy czy ze zdrowiem jego mieszkańców wszystko jest OK. .. serio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  zatroskanySąsiad(2014-09-04)
 • gejjusz w akcji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  noob'leaward(2014-09-04)
Reklama