UWAGA!

Zjedli i wypili towar ze sklepowych półek

 
Elbląg, Zjedli i wypili towar ze sklepowych półek

W jednym z elbląskich hipermarketów pracownicy ochrony zatrzymali dwóch mężczyzn: 61-latka oraz jego o 3 lata starszego kolegę. Mężczyźni wywołali awanturę z ochroną i pracownikami sklepu po tym, jak ci zauważyli, że częstują się oni m.in. alkoholem wziętym ze sklepowej półki. Obaj odpowiedzą za popełnione wykroczenie.

Dwaj mężczyźni zostali wylegitymowani przez wezwany na miejsce patrol policji. Okazało się, że obaj nie maja stałego adresu zameldowania. Tak też tłumaczyli się ochronie sklepu mówiąc, że nikt im nic nie zrobi.
       Przeliczyli się, bo spodziewali się że nie zostaną nawet zatrzymani. Obaj trafili do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym.
       Dziś zostali przesłuchani jako sprawcy popełnienia wykroczenia, a w przypadku osób bez stałego miejsca zameldowania lub obcokrajowcy, sąd może zastosować tzw. tryb przyspieszony i od razu orzec karę. Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia. Kodeks Wykroczeń przewiduje za ten czyn karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
      
      
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tak naprawdę nic im nie moga zrobić, wykroczenie to pryszcz, każą im zapłacic za to ??? heheh. W najgorszym wypadku, za którymś razem dostaną odpoczynek z jedzeniem, lekarzem na miejscu i od razu. Prawda jest taka że sa bezkarni
 • bezdomni. .nawet jak sąd da im kare pieniężną to nie zapłacą, jak da im kuratora to kurator ich nie znajdzie (nie ma miejsca zameldowania), a jak wsadzi do więzienia to im będzie obojętnie, będą mieli co jeść gdzie spać i względnie czysto. ..
 • Biorąc pod uwagę wiek, to jest na rękę zatrzymanie przez policję. Mogą się najeśc wygrzać w ciepłym pomieszczeniu i liczyć na szybką pomoc lekarską. Sam myśle jak już będę schorowany w podeszłym wieku isc do zakładu karnego, są tam o wiele lepsze warunki niz w domu opieki czy mieszkanie samemu. W zakładzie karnym na każdego to 2000 zł. W żadnym innej instytucji nie ma takich dobrych warunków.
 • Nie ma co narzekać, na zimę zakład karny to najlepszy hotel.
 • Myślę, że najlogiczniejsza kara w takim przypadku to np. sprzątanie ulic lub tym podobne. Niech odpracują to co ukradli a my jako podatnicy tylko zyskamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ana Hana(2012-08-30)
 • Idealne wyjście jak juz nikt cie nie chce, wziazc kumpla napic sie, najesc. Goscie maja jaja, trzymajcie sie
 • A dziwicie sie?Nowaczyk wpędza w nędzę Elblążan. Powinien Nowaczyk za to stanąc przed sądem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kokospoko(2012-08-30)
 • Opieka państwa nad starszymi, na wysokim poziomie :)
 • niech im na zdrowie będzie. a marketom nie ubędzie. ..
 • idzie zima, trzeba lokum szukac?
 • to co zjedli i wypili niech im na zdrowie market nie zbiedniał
 • Za PRL - u nie byłoby im tak lekko i bezkarnie, jak teraz, ale wtedy wymiar sprawiedliwości pracował i był bardziej oczywisty, poza politycznymi. Po 1989 roku zlikwidowano wiele, niestety za wiele, bo razem z tym komunistycznym dziadowstwem wylano też to co było dobre, zorganizowane i uporzadkowane.
Reklama