UWAGA!

Znęcał się nad żoną i dziećmi

 Elbląg, Znęcał się nad żoną i dziećmi

Policjanci z Gronowa Elbląskiego zajęli się sprawą 51-letniego mężczyzny, który znęcał się nad żoną i dziećmi. Sprawca domowej przemocy najpierw został zatrzymany przez policję, a w konsekwencji na wniosek prokuratury, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Za znęcanie się nad osobami najbliższymi Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
       51-latek znęcał się nad rodziną od ponad 5 lat. Tak zeznała kobieta, która po jednej z awantur poinformowała o tym policjantów. Sytuacja miała miejsce 12 lutego tego roku. Policjanci wezwani do awantury domowej szybko poradzili sobie z domowym agresorem, mimo, że próbował on być agresywny również wobec nich. Mężczyzna z założonymi na ręce kajdankami trafił do radiowozu, a później do policyjnego aresztu. Był pijany. Wcześniej groził kobiecie i dzieciom śmiercią, a także podpaleniem budynku. W domu dochodziło do rękoczynów. Kobieta przerwała milczenie i opowiedziała policjantom o całej sytuacji. Jako, że jej agresywny mąż groził jej, policjanci oraz prokurator złożyli do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
       Wczoraj sąd zastosował wobec 51-latka areszt. Czas do rozprawy spędzi on więc „za kratkami”. Za znęcanie się może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama