Olimpia zakończyła przygotowania

Elbląg, Olimpia zakończyła przygotowania

Niedzielną grą kontrolną z zespołem Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa pierwszoligowa Olimpia Elbląg zakończyła przygotowania do nowego sezonu. Na stadionie w Bartoszycach elblążanie pokonali rywala w stosunku 1:0, a jedyną bramkę meczu zdobył w 37. minucie Andrzej Matwijów.

Piękny gol rozstrzygnął sprawę

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał zespół z Elbląga, który jednak raził nieskutecznością. Trzeba jednak przyznać, że bardzo dobrze pomiędzy słupkami bramki spisywał się bramkarz Legii Konrad Jałocha, który wygrał większość pojedynków z zawodnikami Olimpii. Dwa razy uchronił swój zespół po strzałach olimpijczyków, ale w 37. minucie był bezradny wobec fantastycznego uderzenia Matwijowa z ponad 25 metrów, po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym.
       Po zmianie stron gra się wyrównała, ale nadal groźniejsze sytuacje mieli gracze z Elbląga. Dwie sytuacje zmarnował jednak Paweł Buśkiewicz, a raz Legię od straty gola uratowała poprzeczka.

Domykanie kadry

W barwach Olimpii przeciw młodzieżowej Legii zagrali już bramkarz Miloš Budaković oraz zawodnicy ofensywni Mariusz Muszalik i Paweł Buśkiewicz. Cała trójka w miniony piątek podpisała umowy z elbląskim klubem. Oprócz nich bardzo bliscy angażu przy Agrykola są Adam Banasiak, Łukasz Zaniewski i Mateusz Jacak. Uzgodnili już wszystkie warunki kontraktowe i w poniedziałek podpiszą umowy. Trener Grzegorz Wesołowski w trakcie sparingu sprawdzał przydatność do zespołu młodzieżowców Artura Pląskowskiego (Victoria Częstochowa) i Damian Pawlaka (ŁKS Łódź).

Legia Warszawa ME – Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

0:1 – Matwijów (37.)
       Legia ME: Konrad Jałocha (46. Jakub Chrostowski) - Marcin Bochenek, Cezary Michalak, Mateusz Cichocki, Bartosz Widejko (80. Przemysław Wysocki), Piotr Karniszewski (46. Piotr Wasikowski), Michał Kopczyński, Dominik Furman (80. Łukasz Bogusławski), Bartosz Żurek, Mateusz Pogonowski (46. Maciej Górski), Jacek Pawłowski
       Olimpia I połowa: Krzysztof Stodoła – Sławomir Szary, Marcin Pacan, Marcin Staniek, Paweł Wojciechowski, Mateusz Kołodziejski, Robert Sierant, Andrzej Matwijów, Krzysztof Kaczmarczyk, Damian Pawlak, Daniel Koczon
       Olimpia II połowa: Miloš Budaković – Mateusz Jacak, Dawid Zieliński, Mykoła Dremluk, Paweł Żuraw, Michał Pietroń, Adam Banasiak, Mariusz Muszalik, Łukasz Zaniewski (80. Anton Kołosow), Artur Pląskowski (75. Mateusz Szmydt), Paweł Buśkiewicz

W trakcie krótkiej letniej przerwy Olimpia rozegrała cztery gry kontrolne. Trzy rozstrzygnęła na swoją korzyść – wygrane z Arką Gdynia (3:2), Jeziorakiem Iława (3:0) i Legią Warszawa ME (1:0). Jedno spotkanie elblążanie przegrali – 1:3 z drugoligową Chojniczanką Chojnice.

Przed ligą puchar

Zanim piłkarze Olimpii staną w szranki ligowych zmagań, to w najbliższą środę w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Gospodarze tej konfrontacji w ubiegłym sezonie grali jeszcze w II lidze grupie wschodniej, ale po zawirowaniach organizacyjnych nowe rozgrywki rozpoczną jako… czwartoligowiec. Ruch na finiszu rozgrywek zajął miejsce nad strefą spadkową, ale przed nowym sezonem działacze nie zdecydowali się wystąpić o licencję na drugą ligę, co więcej nie zgłosili zespołu do rozgrywek trzeciej ligi. Dlatego w zbliżającym Ruch będzie występował na piątym poziomie ligowym.
       Olimpia jedzie do Wysokiego Mazowieckiego jako zdecydowany faworyt. W przypadku wielce prawdopodobnego zwycięstwa w kolejnej rundzie elblążanie trafią na kogoś z pary Włókniarz Zelów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki. I w tym przypadku Olimpia zagra na wyjeździe.

Inauguracja ligi w Łęcznej

Natomiast w najbliższą sobotę inauguracja nowego sezonu w pierwszej lidze. Jak powszechnie wiadomo żółto-biało-niebiescy trzy pierwsze kolejki rozegrają „w gościach”. Na pierwszy ogień mecz w Łęcznej z Górnikiem (Bogdanka). Faworytem spotkania są oczywiście ograni na tym szczeblu rozgrywek gospodarze, którzy mają za sobą kilka sezonów spędzonych w ekstraklasie. Więcej o meczu Olimpii z Górnikiem w przedmeczowej zapowiedzi (piątek 22 lipca).